Vienintelė specializuota, Europos vėžio institutų organizacijos
akredituota onkologijos įstaiga Lietuvoje

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Artėjantys renginiai
Karjera
Naujienos
Nuomos konkursas
Projektų aprašymai
Renginių galerija
Skelbimai

Tarptautinis seminaras apie alkoholio žalą Vidurio ir Rytų Europoje

birželio 21, 2017

Birželio 21, prasideda tris dienas trukęs tarptautinis seminaras "Nuolatinė alkoholio našta Vidurio ir Rytų Europoje: naujausi duomenys ir matavimo problemos"(angl. Persisting Burden of Alcohol in Central and Eastern Europe: Recent Evidence and Measurement Issues). Renginyje dalyvauja apie 50 Lietuvos ir tarptautinių ekspertų iš Kanados, Australijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Nyderlandų bei kitų šalių.

 

Tarptautinis seminaras suteiks galimybę susipažinti su inovaciniais alkoholio žalos vertinimo metodais ir alkoholio kontrolės priemonių patirtimi, kuria pasidalys žymiausi šios srities ekspertai – prof. Robin Room (Australija), prof. David Leon (D. Britanija), prof. Jürgen Rehm (Kanada, Vokietija), dr. Kevin Shield (Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinis vėžio tyrimų centras), dr. Deborah Shipton, dr. John Holmes (D. Britanija) ir kiti.

 

Alkoholio vartojimas daugelyje Vidurio ir Rytų Europos šalių išlieka tarp pagrindinių grėsmių visuomenės sveikatai. Tyrimai rodo, kad alkoholio vartojimas yra susijęs su onkologinių  bei kitų lėtinių ligų rizika. Seminaro metu Nacionalinio vėžio instituto mokslininkai pristatys naujus mokslinių tyrimų duomenis apie vėžio ir alkoholio sąryšius Lietuvoje. Specialios seminaro sesijos metu vyks mokslinė diskusija, skirta onkologinėms ligoms, kurioje kartu su Nacionalinio vėžio instituto mokslininkais dalyvaus Pasaulinės sveikatos organizacijos Tarptautinio vėžio tyrimų centro  ekspertas dr. Kevin Shield bei kolegos iš Estijos nacionalinio sveikatos raidos instituto Epidemiologijos ir biostatistikos skyriaus.

 

Tris dienas vyksiančio tarptautinio seminaro dalyviai iš dešimties šalių aptars metodologinius alkoholio žalos vertinimo aspektus, mirtingumą dėl alkoholio sukeltų priežasčių, alkoholio vartojimo matavimą, alkoholio žalą aplinkiniams, alkoholio kontrolės politiką ir kitus klausimus. Birželio 23 d. 9 val. bus surengta diskusija „Politika, politikos kryptys ir alkoholio kontrolė: ką reikia padaryti Lietuvoje?“, kurioje Lietuvos ir tarptautiniai ekspertai diskutuos su šalies politikais ir ieškos būdų, kaip pritaikyti užsienio patirtį mažinant alkoholio žalą Lietuvoje bei tobulinti politinius sprendimus šioje srityje.

About the Author