Vienintelė specializuota, Europos vėžio institutų organizacijos
akredituota onkologijos įstaiga Lietuvoje

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Artėjantys renginiai
Karjera
Naujienos
Nuomos konkursas
Projektų aprašymai
Renginių galerija
Skelbimai

Klinikiniai tyrimai

Jei norite dalyvauti klinikiniame tyrime, labai svarbu išsiaiškinti, kokiame tyrime ruošiatės dalyvauti, kaip vyks tyrimas, kokia bus tyrimo nauda ir rizika. Žemiau pateikiame atsakymus į dažniausiai pacientų pateikiamus klausimus.

 

Kas yra klinikinis tyrimas?

 

• Tai mokslinis-medicininis tyrimas, kuriame dalyvauja žmonės. Tyrimas reikalingas, norint nustatyti patį geriausią diagnostikos būdą ligai nustatyti arba patį geriausią ir saugiausią gydymą. Paprastai tas pats tyrimas vyksta daugelyje pasaulio šalių, siekiant, kad įrodymai apie tyrimą būtų patikimesni. Tyrimą pradedanti įmonė (dažniausiai vaistų įmonė) parenka patį geriausią savo srities specialistą, kuris tampapagrindiniu tyrėju, atsakingu už kiekvieną pacientą, dalyvaujantį tyrime.

• Klinikiniai tyrimai būna keturių fazių. Ankstyvuose, vadinamuosiuose I fazės klinikiniuose tyrimuose, dažniausiai dalyvauja sveiki savanoriai. Jų metu tiriamas vaisto saugumas ir jo sąveika su žmogaus organizmu. Tokiuose tyrimuose dalyvauja nedaug žmonių (apie 20).

• II fazės tyrimuose dalyvauja nedidelis skaičius (100-200) pacientų, sergančių liga, kuriai gydyti naudojamas tiriamasis vaistas. Paprastai šios fazės metu nustatomi vaisto veiksmingumas, šalutiniai poveikiai.

• III fazės tyrimai yra dažniausi.  Juose dalyvauja tūkstančiai pacientų iš viso pasaulio siekiant patikrinti, ar vaistai yra veiksmingi ir saugūs daugeliui pacientų. Jau po vaisto registracijos vyksta IV fazės tyrimai. 

 

Kas gali dalyvauti klinikiniame tyrime?

 

• Visuose klinikiniuose tyrimuose nurodoma, kas gali būti tiriamuoju. Kiekvienu atveju yra labai griežti reikalavimai, vadinami “įtraukimo kriterijai”, kuriuos pacientas turi atitikti, norėdamas dalyvauti tyrime.  Pavyzdžiui, būna nurodoma, kad tyrime gali dalyvauti tik tam tikros stadijos vėžiu sergantys pacientai, gavę tam tikrą gydymą, ir panašiai. Taip pat kiekviename tyrime nurodomi “neįtraukimo kriterijai”, kuriems esant pacientas dalyvauti tyrime negali. Tai gali būti, pavyzdžiui, netinkamas amžius, gretutinės ligos, blogi kraujo tyrimų rodikliai ar kita.

 

Kaip “veikia” klinikinis tyrimas

 

• Jei klinikiniame tyrime tiriamas vaistas (ar diagnostikos metodas) pasirodo veiksmingas ir saugus, jis patenka į rinką, juo pradedama gydyti daugiau pacientų (arba tyrimas pradedamas plačiai naudoti praktikoje). Tokiu būdu vyksta medicinos mokslo pažanga. Klinikiniame tyrime dalyvauja iki kelių tūkstančių tiriamųjų skirtingose valstybėse. Tokie daugiacentriai tyrimai atliekami dėl to, kad per trumpesnį laikotarpį į tyrimą būtų įtrauktas reikiamas pacientų skaičius ir rezultatai būtų patikimesni.

 

Ko paklausti savo gydytojo, siūlančio dalyvauti klinikiniame tyrime?

 

• Galite klausti gydytojo įvairiausių jums rūpimų klausimų. Svarbiausius ir dažniausiai pateikiamus nurodome žemiau:

• Kiek laiko truks tyrimas?
• Kaip vyks tyrimas? Kiek kartų turėsiu lankytis pas gydytoją, kokius tyrimus turėsiu atlikti? Ar galėsiu įprastai gyventi, dirbti?
• Kur tyrimas pradėtas? Kokios šalys jame dalyvauja? Kiek pacientų dalyvauja ar planuoja dalyvauti?
• Koks gydymas (ar tyrimas) bus naudojamas?
• Koks pagrindinis tyrimo tikslas?
• Kaip bus užtikrinamas tyrimo saugumas?
• Ar yra kokia nors rizika dalyvauti tyrime?
• Kokia nauda dalyvauti tyrime?
• Kokie yra kiti galimi gydymo ar tyrimo metodai?
• Ar reikės mokėti už dalyvavimą tyrime? Už tyrimus?
• Kaip man bus atlyginama žala, jei ji bus padaryta? Ar yra draudimas, ištikus komplikacijoms?
• Ar bus galima tęsti gydymą pasibaigus klinikiniam tyrimui?
• Ar galima nutraukti dalyvavimą tyrime bet kuriuo metu?

 

Kas yra informuoto asmens sutikimo forma?

 

• Klinikiniai tyrimai leidžiami tik tuomet, kai neabejojama jų moksline ir praktine verte, kai garantuojama tiriamojo interesų apsauga bei informacijos apie tiriamąjį konfidencialumas. Būtinas savanoriškas tiriamojo asmens sutikimas dalvauti tyrime. 

• Asmuo, kuriam pasiūloma dalyvauti tyrime, turi žinoti, kad tik jis pats nusprendžia dalyvauti tyrime, ar ne. Prieš įtraukiant į tyrimą, asmeniui turi būti pateikiamas dokumentas su visa svarbiausia informacija. Dokumentas vadinamas Asmens informavimo ir informuoto asmens sutikimo forma. Šioje formoje išdėstoma informacija apie tyrimo tikslą, planą, taikomus metodus, naudą, galimą riziką, žalos atlyginimą.

• Tyrimo metu garantuojamas informacijos apie tiriamojo sveikatą konfidencialumas. Priimant sprendimą dėl dalyvavimo tyrime, nereikia skubėti, būtina perskaityti informaciją bei pasitarti su gydytoju ir išsiaiškinti visus rūpimus klausimus. Esant reikalui, galima pasitarti su giminėmis ar kitais asmenimis.

 

Kokia nauda ir rizika dalyvauti klinikiniame tyrime?

 

Galima nauda dalyvauti tyrime:

• Aktyviai dalyvausite sveikatos apsaugos veikloje, kuri vyksta visame pasaulyje.
• Turėsite galimybę gauti naujausią gydymą, taikomą  pasaulyje.
• Turėsite galimybę gauti pačią geriausią medicininę priežiūrą, jums bus atliekama daugiau tyrimų ir jūs būsite atidžiau stebimas, nei įprastai gydant ligą.
• Padėsite kitiems, sergantiems ar susirgsiantiems ta pačia liga.

Galima rizika:

• Gali pasireikšti netikėtas nepageidaujanmas tiriamojo gydymo (vaisto) poveikis.
• Tiriamasis gydymas gali nebūti geresnis už jau žinomą ar jums jau taikytą gydymą.
• Dalyvavimas tyrime gali pareikalauti daugiau laiko vizitams pas gydytoją, ilgesnės hospitalizacijos ar papildomų tyrimų, numatytų tyrimo protokole.

 

Ar informacija apie dalyvaujančius tyrime konfidenciali ir niekam neviešinama?

 

• Informaciją apie tyrime dalyvaujantį asmenį turi tik pagrindinis tyrėjas. Visa informacija, siunčiama tyrimo užsakovui, yra koduota. Tyrimo eigoje ir pabaigoje mokslo žurnaluose viešinama mokslinė informacija apie tyrimą, nurodomi rezultatai, nenurodant jokios informacijos apie konkrečius tyrime dalyvaujančius asmenis.

 

Kas bus po tyrimo?

 

• Po tyrimo vertinami rezultatai ir sprendžiama, ar tyrimą tęsti ar pabaigti. Jei vaistas patvirtinamas naudoti nuolat, gali būti toliau tęsiami klinikiniai tyrimai lyginant tiriamojo vaisto veikimą su kitų, jau esamų vaistų.

 • KLINIKINIŲ TYRIMŲ SĄRAŠAS

  Eil. Nr.

  Tyrimo pradžia

  Protokolo numeris

  Užsakovas

  Tyrimo pavadinimas/

  Title of the trial 

  Tyrėjų grupė

  Nuoroda į EudraCT registrą

  Tyrimo būklė

  1.

  2007-10

  EGF106903

  GlaxoSmithKline

  „Randomizuotas (paremtas atsitiktine atranka), daugiacentris, atviras III fazės neodjuvantinių lapatinibo, trastuzumabo, ir jų abiejų kartu vartojant su paklitakseliu tyrimas moterims, sergančioms pirminiu HER2/ErbB2 teigiamu krūties vėžiu.“

  „A randomised, multicentre, open-label, phase III study of neoadjuvant lapatinib, trastuzumab, and their combination plus paclitaxel in women with HER2/ErbB2 positive primary breast cancer.“

  Pagrindinis tyrėjas: Audronė Cicėnienė

  https://www.clinicaltrialsregister.eu

  Vykdomas. 10 metų trukmė.

  2.

  2011-02-10

   

  MDV3100-03 Medivation, Inc.

  „Tarptautinis 3 fazės, randomizuotas, placebu kontroliuojamas geriamo MDV3100 veiksmingumo ir saugumo tyrimas chemoterapija negydytiems pacientams, sergantiems progresauojančiu  metastaziniu prostatos vėžiu, kuriems buvo neveiksmingas androgenų deprivacijos gydymas.“

  „A Multinational Phase 3, Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Efficacy and Safety Study of Oral MDV3100 in Chemotherapy-Naïve Patients with Progressive Metastatic Prostate Cancer Who Have Failed Androgen Deprivation Therapy.“

  Pagrindinis tyrėjas: Albertas Ulys

   

   

  A.Kulboka, R. Grigienė, T. Česiulienė, S. Kurminienė, A. Klebavičienė

  https://www.clinicaltrialsregister.eu

  Tyrimas aktyvus, 2013-12-13 pervestas į atvirą fazę.

  3.

  2011-02-24

  V212-011

  Merck Sharp & Dohme Corp. a

  Subsidiary of Merck  & Co., Inc..

  „III fazės atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamas klinikinis tyrimas, skirtas V212 saugumui ir veiksmingumui įvertinti suaugusiems pacientams su solidiniais navikais arba onkohematologine liga.“

  „A Phase III, Double-blind, Lot-to-Lot Consistency Clinical Trial to Evaluate the Safety, Tolerability and Immunogenicity of V212 in Healthy Adults.“

  Pagrindinis tyrėjas: Joana Rutkauskienė

   

  D. Kanopienė

  https://www.clinicaltrialsregister.eu

   

  Stebėjimas. Pacientai sekimo fazėje, įtraukimas baigtas.

  4.

  2013-03-28

  3475-010-0520 Merck Sharp & Dohme Corp., a subsidiary of Merck & Co., Inc., (Merck)

  „II-III fazės atsitiktinių imčių tyrimas, lyginantis dvi MK-3475 dozės su Docetakseliu prieš tai gydytiems pacientams, sergantiems plokščialąsteliniiu, nesmulkialčsteliniu plaučių vėžiu.“

  „A Phase II/III Randomized Trial of Two Doses of MK-3475 (SCH900475) versus Docetaxel in Previously Treated Subjects with Squamous Histology Non-Small Cell Lung Cancer.“

  Pagrindinis tyrėjas: Eduardas Aleknavičius

   

  K. Zarembienė, A. Cicėnienė, L. Norkienė
  https://www.clinicaltrialsregister.eu Vykdomas.

  5.

  2013-11-04

  MO28047 Hoffman-La Roche Ltd.

  "Daugiacentrinis, atviras, vienos šakos klinikinis tyrimas, pirmaeiliam gydymui skiriant pertuzumabo kartu su trastuzumabu ir taksanu išplitusiu (metastazavusiu arba vietiškai recidyvavusiu) krūties vėžiu sergantiems pacientams, kai HER2 rodmuo yra teigiamas."

  „A multicenter, open-label, single-arm study of pertuzumab in combination with trastuzumab and a taxane in first line treatment of patients with HER2- positive advanced (metastatic or locally recurrent) breast cancer.“

  Pagrindinis tyrėjas: Eduardas Aleknavičius

   

   Monika Drobnienė, Lina Daukantienė, Giedrė Petreikianė, Rūta Briedienė
   https://www.clinicaltrialsregister.eu  Vykdomas.

  6.

  2014-05-15

  M11-089

  UAB AbbVie

  „Atsitiktinių imčių, dvigubai aklas, daugiacentrinis,III fazės tyrimas, skirtas palyginti veliparibą, vartojamą kartu su  karboplatina ir paklitakseliu su placebu, vartojamu su karboplatina ir paklitakseliu, anksčiau negydytu išplitusiu ar metastazuojančiu plokščialąsteliniu nesmulkialąstelinių plaučių (NSCLC) sergantiems pacientams.“

   „Randomized, Double-Blind, Multicenter, Phase 3 Study Comparing Veliparib Plus Carboplatin and Paclitaxel Versus Placebo Plus Carboplatin and
  Paclitaxel in Previously Untreated Advanced or Metastatic Squamous Non-Small Cell Lung Cancer (NSCLC).“

  Pagrindinis tyrėjas: Saulius Cicėnas

   

   

  R. Aškinis, A. Cicėnienė, R. Briedienė
   https://www.clinicaltrialsregister.eu  Aktyvus.

  7.

  2014-11-06

  MK-3475-042-0121 Merck Sharp and Dohme

  „Atsitiktinių imčių, atviras III fazės bendro išgyvenamumo tyrimas, lyginantis MK-3475 su platinos chemoterapiniais preparatais negydytiems pacientams, sergantiems PD-L1 teigiamu nesmulkialąstelinių plaučių vėžiu.“(Keynote 042)

  „A Randomized, Open Label, Phase III Study of Overall Survival Comparing Pembrolizumab (MK-3475) versus Platinum Based Chemotherapy in Treatment Naïve Subjects with PD-L1 Positive Advanced or Metastatic Non-Small Cell Lung Cancer (Keynote 042).“

  Pagrindinis tyrėjas: Saulius Cicėnas

   

   

  R. Aškinis, A. Cicėnienė, R. Briedienė
  https://www.clinicaltrialsregister.eu

   

   Aktyvus.

  8.

  2014-11-21

  M12-914 AbbVie

  „3 fazės atsitiktinės atrankos placebu kontroliuojamas karboplatinos ir paklitakselio tyrimas su PARP inhibitoriumi veliparibu (ABT-888) arba be jo, gydant HER2 neigiamą metastazavusį arba vietiškai išplitusį neoperuojamą su BRCA susijusį krūties vėžį.“ 

  „A Phase III Randomized, Placebo-Controlled Trial of Carboplatin and Paclitaxel with or without the PARP Inhibitor Veliparib (ABT-888) in Her-2 Negative Metastatic or Locally Advanced Unresectable BRCA-Associated Breast Cancer.“

  Pagrindinis tyrėjas: Valerijus Ostapenko

   

  J. Asadauskienė
   https://www.clinicaltrialsregister.eu  Aktyvus.

  9.

  2015-01-28

  BBI608-336 PAREXEL International

  „Trečios fazės, atsitiktinės atrankos, dvigubai aklas, placebu kontroliuojamas klinikinis tyrimas,skirtas palyginti vaistinį preparatą BBI608 ir placebą, juos skiriant tik kartą per savaitę vartojamu paklitakseliu, suaugusiems ankščiau gydytiems asmenims, sergantiems išplitusia skrandžio ir skrandžio-stemplės jungties (SSJ) adenokarcinoma“ 

  „A Phase III Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Clinical Trial of BBI608 plus Weekly Paclitaxel vs. Placebo plus Weekly Paclitaxel in Adult Patients with Advanced, Previously Treated Gastric and Gastro-Esophageal Junction Adenocarcinoma.“

  Pagrindinis tyrėjas: Edita Baltruškevičienė

   

   

  N. Lachej, J. Strimaitienė, G. Petreikienė
   https://www.clinicaltrialsregister.eu  Vykdomas.

  10.

  2015-04-13

  MK-3475-040-0204 Merck Sharp and Dohme

  „III fazės, atsitiktinių imčių tyrimas, lyginantis pembrolizumabą (MK-3475) su standartiniu gydymu pacientams, sergantiems pasikartojančiu ar metastaziniu galvos ir kaklo vėžiu.“ 

  „A Phase III Randomized Trial of MK-3475 (Pembrolizumab) versus Standard Treatment in Subjects with Recurrent or Metastatic Head and Neck Cancer.“

  Pagrindinis tyrėjas: Eduardas Aleknavičius

   

  J.Rutkauskienė, J. Gibavičienė
   https://www.clinicaltrialsregister.eu  Vykdomas.

  11.

  2015-05-22

  MK-3475-059-0202 Merck Sharp and Dohme

  „II fazės klinikinis tyrimas, skiriant pembrolizumabą kaip monoterapiją bei derinyje su cisplatina+5- fluorouracilu, pacientams sergantiems atsinaujinusia ar metastazavusia skrandžio arba skrandžio ir stemplės jungties adenokarcinoma (keynote-59).“ 

  "A Phase II Clinical Trial of Pembrolizumab as Monotherapy and in Combination with Cisplatin+5-Fluorouracil in Subjects with Recurrent or Metastatic Gastric or Gastroesophageal Junction Adenocarcinoma (KEYNOTE-059)"

  Pagrindinis tyrėjas: Eduardas Aleknavičius

  E. Baltruškevičienė N. Lachej
   https://www.clinicaltrialsregister.eu  Vykdomas.

  12.

  2015-09-22

  SP005 Chiltren International

  „Randomizuotas, dvigubai aklas, daugiacentris, paralelinių grupių, III fazės tyrimas, skirtas įvertinti DCVAC/PCa veiksmingumą ir saugumą lyginant su placebu vyrams, sergantiems metastazavusiu kastracijai atspariu prostatos vėžiu, kuriems galima skirti gydymą pirmos eilės chemoterapija.“ 

  „A Randomized, Double Blind, Multicenter, Parallel-group, Phase III study to evaluate efficacy and safety of DCVAC/PCa versus Placebo in Men with metastatic Castration Resistant Prostate Cancer eligible for 1st line chemotherapy.“

  Pagrindinis tyrėjas: Jolita Asadauskienė

   

   

   

  L. Steponavičienė, R. Grigienė, M. Bilogan
   https://www.clinicaltrialsregister.eu  Vykdomas.

  13.

  2015-09-25

  G200901 Gtx., Inc.

  "2 etapų, atvirasis, daugiacentris, tarptautinis GTx-024 saugumo ir veiksmingumo, gydant trigubai neigiamą krūties vėžį esant androgenų receptorių (AR+TNKV), tyrimas." 

  „A Phase 2 Open Label, Multi-Center, Multinational Study Investigating The Efficacy and Safety Of Gtx-024 On Advanced, Androgen Receptor-Positive Triple Negative Breast Cancer (AR+TNBC).“

  Pagrindinis tyrėjas: Valerijus Ostapenko

   

  J. Strimaitienė, J. Asadauskienė
   https://www.clinicaltrialsregister.eu  Vykdomas.

  14.

  2015-10-05

  3104007 „Bayer“

  "Tarptautinis, atsitiktinių imčių, dvigubai koduotas, placebu kontroliuojamas, III fazės ODM-201 veiksmingumo ir saugumo tyrimas vyrams, sergantiems didelės rizikos nemetastaziniu kastracijai atspariu prostatos vėžiu." 

  „A Multinational Randomised, Double- Blind, Placebo-Controlled, Phase III Efficacy And Safety Study Of ODM-201 In Men With High-Risk Non-Metastatic Castration-Resistant Prostate Cancer.“

  Pagrindinis tyrėjas: Albertas Ulys

   

   

  Ž. Kardelis, D. Šlaitas, R.Grigienė, T. Česiulienė, S. Kurminienė, A. Klebavičienė
   https://www.clinicaltrialsregister.eu  Vykdomas.

  15.

  2015-10-22

   

  G200802

  Gtx, Inc.

  „2 etapų, atvirasis, daugiacentris, tarptautinis, randomizuotas, lygiagretaus dizaino klinikinis tyrimas, tiriantis GTx-024 saugumą ir veiksmingumą gydant metastazavusį ar lokaliai išplitusį ER+/AR+krūties vėžį (BC) pas moteris po menopauzės.“

   „A Phase 2 Open Label, Multi-Center, Multinational, Randomized, Parallel Design Study Investigating The Efficacy and Safety Of GTx-024 On Metastatic or Locally Advanced ER+/AR+ Breast Cancer (BC) in Postmenopausal Women.“

  Pagrindinis tyrėjas: Valerijus Ostapenko

   

   

  J. Strimaitienė, J. Asadauskienė

  https://www.clinicaltrialsregister.eu

   Vykdomas.

  16.

  2015-12-08

  GO29436 „F.Hoffman-La Roche Ltd“

  „Trečios fazės, atviras, atsitiktinės atrankos atezolizumabo (MPDL 3280A ANTI-PDL1 antikūno) tyrimas, kuriame preparatas skiriamas kartu su karboplatina ir paklitakseliu, kartu skiriant bevacizumabo arbo jo neskiriant, lyginant su karboplatinos, paklitakselio ir bevacizumabo deriniu, skiriant šiuos preparatus IV stadijos neplokščialąsteliniu ne smulkiųjų ląstelių plaučių vėžiu sergantiems pacientams, kuriems  nebuvo taikyta chemoterapija.“ 

  „A phase iii, open-label, randomized study of mpdl3280a (anti-pd-l1 antibody) in combination with carboplatin - paclitaxel with or without bevacizumab compared with carboplatin -paclitaxel - bevacizumab in chemotherapy naïve patients with stage iv non-squamous non-small cell lung cancer.“

  Pagrindinis tyrėjas: Saulius Cicėnas

   

   

   

   

  R. Aškinis, A. Cicėnienė. L. Norkienė
   https://www.clinicaltrialsregister.eu  Vykdomas.

  17.

  2015-12-08

  GO29437 „F.Hoffman-La Roche Ltd“

  „Trečios fazės, atviras, daugiacentris, atsitiktinės atrankos tyrimas, kuriame vertinamas atezolizumabo (MPDL3280A, ANTI-PDL1 antikūno) veiksmingumas ir saugumas, skiriant šį preparatą IV stadijos plokščialąsteliniu mesmulkiųjų ląstelių plaučių vėžiu sergantiems pacientams, kuriems nebuvo taikyta chemoterapija, kartu su karboplatina ir paklitakseliu arba atezolizumabą skiriant su karboplatina ir nab-paklitakseliu arba atezolizumabą skiriant karboplatina ir nab-paklitakseliu, lyginant su karboplatinos ir nab-paklitakselio deriniu“ 

  „A phase iii, open-label, multicenter, randomized study evaluating the efficacy and safety of mpdl3280a (anti-pd-l1 antibody) in combination with carboplatin - paclitaxel or mpdl3280a in combination with carboplatin- nab paclitaxel versus carboplatin - nab-paclitaxel in chemotherapy naïve patients with stage iv squamous non-small cell lung cancer.“

  Pagrindinis tyrėjas: Saulius Cicėnas

   

   

   Aškinis, A. Cicėnienė. L. Norkienė

   https://www.clinicaltrialsregister.eu  Vykdomas.

  18.

  2015-12-21

  WO29479 „F.Hoffman-La Roche Ltd“

  "Daugiapakopis,II fazės tyrimas, skirtas įvertinti kobimetinibo ir paklitakselio derinio, skiriamo kaip pirmojo pasirinkimo gydymas, saugumą ir veiksmingumą pacientams, sergantiems metastazavusiu, trigubai neigiamu krūties vėžiu".  

  “A Multistage, Phase II Study evaluating the Safety and Efficacy of Cobimetinib in Combination with Paclitaxel as First-Line Treatment for Patients with Metastatic Triple-Negative Breast Cancer”.

  Pagrindinė tyrėja:

  Rūta Grigienė

   https://www.clinicaltrialsregister.eu Pradėtas vykdyti.

  19.

  2015-12-28

  TREM „Oslo University Hospital“

  „AZD9291, kuris yra negrįžtamas EGFR-TKI, tyrimas, skiriant jį pacientams, kurie serga recidyvavusiu nesmulkialąsteliniu plaučių vėžiu su pakitusiu EGFR ir kurie anksčiau buvo gydyti EGFR-TKI, kartu atliekant išsamius transliacijos procesų tyrimus.“ 

  „AZD9291, an irreversible EGFR-TKI, in relapsed EGFR-mutated non-small cell lung cancer patients previously treated with an EGFR-TKI, coupled to extensive translational studies.“

  Pagrindinis tyrėjas:

  Saulius Cicėnas

   

   

  Marija Skučienė, Renatas Aškinis
   https://www.clinicaltrialsregister.eu/ctr-search/trial/2015-000307-10/LT  Vykdomas

  20.

  2016-01-25

  PCI A202/12 AS EGeen

  „I/II fazės dozės nustatymo tyrimas siekiant įvertinti Amphinex sukeltos Gemcitabino fotocheminės internalizacijos saugumą, toleravimą ir efektyvumą tęsiant Gemcitabino/Cisplatinos chemoterapiją pacientams su pažengusia neoperuojama cholangiokarcinoma“. 

  „A Phase I/II Dose Escalation Study to Assess the Safety Tolerability and Efficiacy of Ampinex™ induced Photochemical Internalisation (PCI) of Gemcitabine followed by Gemcitabine/Cisplatin Chemotherapy in Patients with Advanced Inoperable Cholangiocarcinomas”.

  Pagrindinis tyrėjas:

  Mantas Trakymas

   

   

  Lina Daukantienė, Edita Baltruškevičienė, Giedrė Rudinskaitė, Ramūnas Ambrozaitis, Aurimas Mačionis, Vita Pašukonienė 
     Pradedamas.

  21.

  2016-03-09

  A-99-52030-286 AB IPSEN

  „Bandomasis, neintervencinis tyrimas, siekiant įvertinti diagnostinį, prognostinį ir atsakomosios reakcijos dydį, naudojant daugelio biožymenų (angl. Multi biomarkers) metodą, tiriant metastazavusius gastroenteropankreatinius neuroendokrininius navikus (GEP NEN)“. 

  “Exploratory, non-interventional study for evaluating the diagnostic, prognostic and response-predictive value of a multi biomarker approach in metastatic GEP NETs”.

  Pagrindinė tyrėja:

  Edita Baltruškevičienė

   

     Pradedamas.

  22.

  2016-05-19

  MK-3475-062 Merck Sharp and Dohme

  „Atsitiktinių imčių, aktyviai kontroliuojamas, dalinai aklas, biologinių žymenų atrankos,III fazės klinikinis tyrimas, skiriant pembrolizumabą kaip monoterapiją ir derinyje kartu su cisplatina +5- fluorouracilu, kaip pirmo pasirinkimo terapija pacientams su pažengusia skrandžio arba gastroezofaginės jungties adenokarcinoma, lyginant su placebo+cisplatinos+5-fluorouracilo deriniu“.

  „A Randomized, Active-Controlled, Partially Blinded, Biomarker Select, Phase III Clinical Trial of Pembrolizumab as Monotherapy and in Combination with Cisplatin+5-Fluorouracil versus Placebo+Cisplatin+5-Fluorouracil as First-Line Treatment in Subjects with Advanced Gastric or Gastroesophageal Junction (GEJ) Adenocarcinoma“.

  Pagrindinė tyrėja:

  Edita Baltruškevičienė

   

   

  Nadežda Lachej, Marija Skučienė

   https://www.clinicaltrialsregister.eu  
  23.  2016-06-09  EMR 100070-005  Merck KGaA

   „III fazės, atviras, daugiacentris avelumabo(MSB0010718C) tyrimas lyginant su platinos dupletais atsinaujinusio ar IV stadijos PD-L1 + nesmulkialąstelinio plaučių vėžio pirmosios eilės gydymu.“ 

  „A phase III, open-label, multicenter trial of avelumab1 (MSB0010718C) versus platinum-based doublet as a first-line treatment of recurrent ot Stage IV PD-L1+ non-small cell lung cancer.“

   

  Pagrindinė tyrėja:

  Lina Daukantienė

   

   

  Laura Norkienė

    Pradedamas.
  24.  2016-07-28  HALO-109-301 Parexel International

  „3 fazės, atsitiktinių imčių, dvigubai aklas, placebu kontroliuojamas daugiacentris tyrimas, skirtas palyginti gydymą pegiliuota rekombinantine žmogaus hialuronidaze (PEGPH20), skiriama kartu su nab-paklitakseliu ir gemcitabinu, su gydymu placebu, skiriama kartu su nab-paklitakseliu ir gemcitabinu, tiriamiesiems asmenims, sergantiems anksčiau negydyta IV stadijos kasos latakų adenokarcinomas, intensyviai kaupiančia hialurono rūgštį.“ 

  “A Phase 3, Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled, Multicenter Study of PEGylated Recombinant Human Hyaluronidase (PEGPH20) in Combination With nab Paclitaxel Plus Gemcitabine Compared With Placebo Plus nab Paclitaxel and Gemcitabine in Subjects with Hyaluronan-High Stage IV Previously Untreated Pancreatic Ductal Adenocarcinoma.”

   

  Pagrindinė tyrėja:

  Edita Baltruškevičienė

   

   

  Marija Skučienė,

  Nadežda Lachej,

  Giedrė Petreikienė,

  Mantas Trakymas

    Pradedamas.