Kasos vėžys

Skirdamas gydymą, gydytojas atsižvelgia į daugelį veiksnių: į na­viko dydį, jo išplitimo į artimiausius ir tolimus organus lygį, paciento amžių, gretutines ligas, naviko rūšį bei jo mikroskopinį vaizdą.

Sergant kasos vėžiu gali būti skiriamas chirurginis gydymas, ra­dioterapija (spindulinis gydymas) bei chemoterapija.

Jei leidžia paciento amžius, bendra jo sveikata, esant ankstyvos stadi­jos kasos vėžiui atliekamas radikalus chirurginis kasos naviko gydymas, t. y. visiškai pašalinamas navikas. Chirurginis gydymas kasos vėžio atveju gali būti ir paliatyvus (sveikatos būklę palengvinantis), pavyzdžiui, jei navi­kas pernelyg išplito už kasos ribų, užspaudė tulžies lataką ir sukėlė mecha­ninę geltą. Tokiu atveju naviko radikaliai pašalinti negalima, atliekama ope­racija, atlaisvinanti kelią tulžiai nutekėti į dvylikapirštę žarną.

Radioterapija gali būti naudinga esant didelės apimties, už kasos ribų išplitusiam navikui, norint sumažinti jo apimtį bei nuslopinti skaus­mą, jei jis yra.

Chemoterapija šiuolaikiniais preparatais nuo vėžio leidžia prail­ginti pacientų gyvenimą ir pagerinti jų gyvenimo kokybę. Ji skiriama esant išplitusiam kasos vėžiui.Siekiant maksimalios naudos pacientui, minėti gydymo metodai pri­klausomai nuo ligos išplitimo laipsnio, paciento bendros sveikatos būklės, amžiaus, lėtinių ligų, kuriomis serga pacientas, taikomi atskirai arba deri­nami tarpusavy. Pavyzdžiui, chemoterapijos ir radioterapijos derinys, kai vėžio neįmanoma pašalinti operacijos būdu, duoda neblogų rezultatų.

Jei pacientui kyla kokių nors klausimų apie gydymą, reikia nebijo­ti užduoti juos gydančiam gydytojui ar prižiūrinčiai slaugytojai.



Atnaujinta 2018-03-20 12:02