Skrandžio vėžys

Minkštųjų audinių sarkomos 
Dažniausios galūnių minkštųjų audinių sarkomos. Šie navikai atsiranda iš organizmo minkštųjų audinių – raumeninio, riebalinio, kraujagyslių, ir kt. Gali būti ir atskirų organų minkštųjų audinių sarkomų, tokių, kaip gimdos, odos, plonųjų žarnų, skrandžio. Iš organo sienelės (taip pat ir skrandžio) raumeninio sluoksnio ląstelių išsivysčiusios sarkomos vadinamos leiomyosarkomomis.
MALT limfoma 
Tai ne Hodžkino tipo limfomų grupės liga. Paprastai ne Hodžkino tipo limfomos pažeidžia organizmo limfmazgius – kaklo, pažastų, tarpuplaučio ir kt. MALT limfomos išsivysto iš įvairių organų gleivinėse esančių limfinio audinio ląstelių – skrandžio, bronchų, skydliaukės, akies ir kt. Šios limfomos gali išsivystyti bet kurio amžiaus asmenims, dažniau žmonėms virš 60 metų. Moterys serga kiek dažniau negu vyrai.
Skrandžio karcinoidai
Normalioje virškinamojo trakto gleivinėje yra įvairių neuroendokrininės prigimties ląstelių – jos gamina hormonus, fermentus, biologiškai veiklias medžiagas, tokias, kaip histaminas, serotoninas ir kt. Iš šių ląstelių išsivystę navikai vadinami karcinoidais (panašūs į karcinomą). Jie gali būti gerybiniai ir piktybiniai, aptinkami įvairiose virškinamojo trakto dalyse – plonosiose žarnose, kirmėlinėje ataugoje, skrandyje ir kitur. Karcinoidai gali išsivystyti ir bronchuose.
Virškinimo trakto stromos navikai (angl. gastrointestinal stromal tumors; GIST)
Tai neepitelinės, nelimfogeninės kilmės, neneuroendokrininiai navikai. Manoma, kad vadinamieji GIST navikai išsivysto iš virškinamojo trakto organų sienelės raumeniniame sluoksnyje esančių ir genetiškai pakitusių Cajalo ląstelių, turinčių raumeninių ir nervinių ląstelių ypatybių Šios ląstelės lemia elektrofiziologinius procesus virškinimo trakto organuose. Šio tipo navikai gali išsivystyti bet kurioje virškinamojo trakto dalyje, bet dažniau skrandyje. 


Atnaujinta 2022-06-15 08:01