Odos vėžys

Odos vėžys gali vystytis bet kurioje kūno vietoje, bet dažniausiai būna tose kūno srityse, kurios labiausiai veikiamos saulės spindulių: veido ar kaklo odoje. Ir bazalioma, ir plokščiųjų epitelinių ląstelių vėžys gali būti įvairių formų.

Tai gali būti rausvas, kietas, nedidelis, virš odos iškilęs mazgelis, balzgana apvali ar ovali plokštelė, 1-2 mm pakilusi virš odos lygio, nedidelė opelė ar nedidelis paraudęs odos lopinėlis šiurkščiu, pleiskanojančiu paviršiumi.

Visi šie darinukai kartais gali kraujuoti ar apsitraukti „plutele“. Jie gali atrodyti taip, tarsi tuoj užgis, užsitrauks, bet visgi neužgyja.

Darinukai dažniausiai neskausmingi, bet palaipsniui didėja. Karpos pavidalo plokščiųjų ląstelių vėžys aptinkamas ir ant plaštakų išorinio paviršiaus ar  blauzdų srityje.

Jei neįprasti odos pakitimai nedingsta per mėnesį, būtina pasirodyti gydytojui. Aišku, yra ir daugybė kitokių, nevėžinių odos ligų, pasireiškiančių mazgeliais ar karpų pavidalo. Jie atsiranda dėl įvairiausių kitų priežasčių nei vėžys, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Taigi, apsilankyti pas gydytoją bet kokiu atveju verta, nes, jei bus nustatytas odos vėžys, gydymas bus pradėtas tuojau, o nevėžinius odos darinukus bus proga pašalinti kosmetiniais sumetimais.



Atnaujinta 2018-03-21 11:50