Atgal

NVI vykusioje konferencijoje - dėmesys sveikatos priežiūros specialisto ir onkologinio paciento bendrystei

   Rgs. 23, 2024

Pirmajam rudens mėnesiui artėjant prie pabaigos sveikatos priežiūros specialistai žinias gilino mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Sveikatos priežiūros specialistas ir pacientas – onkologinės ligos kelyje“. Konferencija vyko Nacionaliniame vėžio institute, Didžiojoje prof. Kazimiero Pelčaro salėje.  

Konferenciją organizavo Nacionalinis vėžio institutas, Lietuvos operacinės slaugytojų draugija ir Lietuvos onkologų draugija. Konferencijos dalyvius sveikinęs NVI direktorius doc. dr. Valdas Pečeliūnas akcentavo slaugytojos vaidmens svarbą ne tik paciento kelyje, bet ir mažinant onkologinių ligų naštą visuomenei. „Mes, Nacionalinis vėžio institutas, turime tam tikrą misiją – mažinti vėžio naštą visuomenei. Šią misiją realizuojame įvairiais būdais. Svarbiausias dalykas pacientui yra gydymas. Bet labai svarbi dalis yra edukacija, informacijos skleidimas, mokymas, nukreiptas į mūsų sveikatos profesionalų bendruomenę. Mes tame dalyvaujame tikrai aktyviai, organizuojame konferencijas, pernai jų buvo 15. Bet, kiek žinau, pernai nebuvo slaugytojoms skirtos konferencijos. Šiemet ji yra, tuo labai džiaugiuosi. Noriu padėkoti organizatoriams – Nijolei Zadoreckaitei, NVI, LOD, Lietuvos operacinės slaugytojų draugijos žmonėms. Tokiems renginiams reikia daug laiko pasiruošti. Didžiuojuosi tais žmonėmis, kurie be jokio užmokesčio sutinka paskaityti pranešimą, skleisti žinią, padėti įgyvendinti mums savo misiją.

Man šiandien yra garbė stovėti prieš jus, kaip šitos organizacijos vadovui, kaip gydytojui. Tai, kaip mes padedam pacientams, iš esmės labai smarkiai priklauso nuo jūsų veiklos, profesionalumo, kompetencijos, motyvacijos, žinių. Vieną dalyką norėčiau aptarti atskirai – tai yra iniciatyva. Kai pradėjau savo gydytojo karjerą, teko dalyvauti ilgalaikėje stažuotėje Danijoje, Aarhus universitetinėje ligoninėje. Vienas didelis skirtumas, kurį pamačiau, buvo slaugytojų vaidmuo. Ten slaugytojos imasi iniciatyvos. Gydytojas, atėjęs į skyrių, laukia, ką pasakys slaugytojos. Pas mus tuo metu buvo visiškai atvirkščiai: ateina gydytojas ir slaugytojos laukia, ką jis pasakys. Ši situacija yra pasikeitusi smarkiai. Slaugytojos vaidmuo yra išaugęs. Bet manau, kad dar tikrai galime patobulėti. Ir ši iniciatyva turėtų slinktis į slaugytojų pusę. Labai to linkėčiau. Manau, kad iniciatyvios slaugytojos gali ženkliai prisidėti prie vėžio naštos mažinimo visuomenei,“- kalbėjo doc. dr. V. Pečeliūnas.

NVI Slaugos administravimo skyriaus vedėja Nijolė Zadoreckaitė akcentavo bendrystę tarp onkologinio paciento ir sveikatos priežiūros specialisto. „Slaugos specialistai, dirbantys NVI, yra ne tik savo sritį puikiai išmanantys specialistai, bet ir žingeidūs, kupini empatijos jausmo, gebantys  pacientą išklausyti, užjausti, patarti. Išgirdęs vėžio diagnozę, dažnas pacientas tai priima kaip nuosprendį. Todėl nepaisant mokslo pažangos, modernios medicinos įrangos, šiuolaikiškų informacinių technologijų, išlieka pagrindinė vertybė – pagalba žmogui ir atjauta.

Žinojimas, kad su onkologinės ligos iššūkiais susidurdamas pacientas yra ne vienas, stiprina saugumo ir bendrystės jausmą tarp sveikatos priežiūros specialisto ir paciento bei padeda jam drąsiau ir pozityviau,su viltimi žengti onkologinės ligos kelyje. Džiugu, kad tiek daug įvairių sričių sveikatos priežiūros specialistų susirinko į konferenciją, domisi aktualijomis onkologijoje, savipagalbos būdais ir galimybėmis medikų darbe,” – džiaugiasi N. Zadoreckaitė.

Konferencijoje NVI lektoriai ir kviestiniai svečiai skaitė pranešimus apie paciento ir sveikatos specialisto teisinę bendrystę, imunoterapijos šalutinius reiškinius, ŽPV ir onkologinių ligų sąsajas, stuburo problemas mediko darbe, rankų higieną, žaizdų infekcijos profilaktiką ir gydymą, chemoterapijos komplikacijas, profesinį perdegimą, Porto kateterius, „žaliuosius koridorius“, onkologinių pacientų fizinį aktyvumą, socialinio darbuotojo vaidmenį paliatyviosios pagalbos komandoje.

Konferencija buvo skirta visų specializacijų bendrosios praktikos slaugytojams, išplėstinės praktikos slaugytojams, akušeriams, biomedicinos technologams, radiologijos technologams, medicinos biologams, gydytojų odontologų padėjėjams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, dietistams, kineziterapeutams, ergoterapeutams, masažuotojams, socialiniams darbuotojams, optometrininkams, slaugytojo padėjėjams.





Atnaujinta 2024-09-23 12:53