Atgal

Baikerių fotografijų paroda – vardan vyrų sveikatos

   Bir. 06, 2019

Vakar, birželio 5 d. Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriuje atidaryta fotografijų paroda „Mano tėtis stiprus“. Paroda skirta paminėti Pasaulinį vyrų sveikatos išsaugojimo mėnesį, kuris kasmet minimas birželį, ir palaikyti vyrus, kurie susidūrė arba susiduria su onkologine liga.

Fotomenininkė Monika Požerskytė savo darbuose puikiai įgyvendino idėją – atskleisti vyriškumą vaizduojant baikerius su jų atžalomis ar tėvais. Akcija siekiama paskatinti vyrus laiku pasitikrinti sveikatą ir palaikyti jau sergančius, juos padrąsinti, skleisti informaciją, kad gyvenimas nesibaigia ties liga. Kovojant su liga artimųjų, visuomenės supratimas ir palaikymas ne mažiau svarbūs nei vaistai ir operacijos.

Parodos atidaryme dalyvavę fotomodeliai baikeriai Juozas Skernevičius ir Raimondas Bučys mielai pasidalino savo mintimis apie šią akciją..

„Mano šeima paliesta šitos ligos – nuo onkologinės ligos mano žmona iškeliavo prieš 13 metų. Šiame pastate dirbo geras mano bičiulis gydytojas chirurgas Jonas Gagiškis, – pasakė Juozas Skernevičius, fotodrobėje matomas su dviem savo sūnumis. – Pravažiuodamas pro šalį, visada pagalvoju apie šią įstaigą – Nacionalinį vėžio institutą. Džiaugiuosi, kad gyvenimo saulėlydyje teko ir eksponatu pabūti. Aš baigiu 9-ą dešimtį ir tikrai jau nieko nebijau. Ši liga yra nepaprastai klasinga, bet tikiu, kad labai gerai tvarkantis gyvenimą galima nuo jos pabėgti. Na, o motociklą, savo pirmąjį ižą, parsigabenau dar 1957 m., todėl ir sūnums persidavė šis pomėgis. Yra dar trečias, bet fotosesijoje nedalyvavo.“

„Vienas iš šios parodos tikslų – paskatinti vyrus tikrintis sveikatą, nebijoti. Profilaktiškai pasitikrini – ir ramiai gyveni, – sako socialinėje akcijoje dalyvavęs baikeris Raimondas Bučys, su kuriuo fotosesijoje dalyvavo dukra. – Prieš 10 metų teko susidurti su šia klastinga liga. Iš tiesų, juk nieko nejauti, gyveni sau, o ji tave paliečia tik pradėjus penktą dešimtį. Esu dėkingas urologams dr. A. Uliui, gydytojui A. Sruogiui, kurie padėjo ligą įveikti. Noriu viešai pasakyti, jog tvirtai tikiu, kad galima nugalėti ligą, džiaugtis gyvenimu, auginti puikius vaikus. Svarbiausia – laiku pasitikrinti.“

Parodos atidaryme dalyvavusi Nacionalinio vėžio instituto laikinoji vadovė prof. Sonata Jarmalaitė nuoširdžiai padėkojo ir parodos autorei Monikai Požerskytei, ir visiems rėmėjams bei palaikusiems šią idėją. „Tikime ir džiaugiamės stipriais vyrais, tačiau kas, jei ne moterys palaikys, parems ir padės,“ – sakė profesorė.

Parodą numatoma rodyti ir kitose Lietuvos gydymo įstaigose, kur gydomi onkologinėmis ligomis sergantys vyrai.

Prostatos vėžys yra tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje dažniausia vyrų onkologinė liga.

 

Atnaujinta 2019-06-07 09:37