Atgal

Slaugytojų padėjėjo darbu domėjosi šią profesiją pasirinkę mokiniai: lankėsi NVI operacinių bloke

   Lap. 04, 2021

Prasidėjus mokslo metams Anesteziologijos, reanimacijos ir operacinės skyriaus operacinių bloke bei Centrinėje sterilizacinėje lankėsi Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro slaugytojų padėjėjo grupių mokiniai.

Siekiant užtikrinti saugumą dėl Covid-19 situacijos mokiniai buvo suskirstyti į dvi grupes – po 5 žmones. Jų mokytoja, Anesteziologijos, reanimacijos ir operacinės skyriaus operacinės slaugytoja Lina Marcinkevičienė parodė operacinės patalpas, papasakojo apie operacinės slaugytojo padėjėjo darbą operacinėje. Centrinėje sterilizacinėje – gido pareigas atliko vyresnioji slaugos administratorė Danguolė Navikienė.

Savo įspūdžiais pasidalijo viena iš mokinių Margarita Sadauskaitė:

 „Knygose teorija, ligoninėse – gyvenimas. Visoks. Nuo džiugių akimirkų – vaikelio gimimo, iki liūdnų – ligų, operacijų, mirčių...

Ekskursijoje po Nacionalinį vėžio institutą Santariškėse lydėjo įvairūs jausmai. Tik įžengus į operacinę pajutau baimę, nesaugumą, nes viskas nepažįstama. Pažvelgiau į operacinį stalą, aparatus, lempas. Nejauku. Dėstytojai išsamiai supažindinus su ten esančiais instrumentais, aparatais, siūlais, supratau, kad visa tai – labai įdomu!!! Buvo aprodyta sterili patalpa, kur stelažų lentynose sudėti išsterilizuoti ir supakuoti instrumentai, pirmą kartą išgirdau, kad juos reikia laikyti 25 cm nuo žemės ir 40 cm nuo lubų, kad būtų kuo mažiau dulkių ir nešvarumų.

Operacijos metu personalas dirba neskaičiuodamas valandų, vardan paciento sveikatos, pasitelkdamas aparatūrą, instrumentus, priemones, kad tik padėti tam žmogui. Tai išties kilni profesija.

Esu dėkinga dėstytojai už tokią neįkainuojamą patirtį, įžengti ten, kur nemedicinos personalas įeiti negali – sterilizacinę, operacinę, biopsijų laikymo patalpą. Pabuvau stebėtoja ,,didelėmis akimis“, nes viskas labai įdomu, ir ,,didelėmis ausimis“, nes buvo vertingas kiekvienas dėstytojos žodis, pasakojant apie patalpas, instrumentus, operacijas.“

Atnaujinta 2021-11-04 08:51