Atgal

Pasitikrinimo dėl melanomos akcijos metu vienam pacientui nustatyta melanoma in situ

   Bir. 27, 2022

Gegužę – melanomos žinomumo mėnesį, NVI vyko tradicinė pasitikrinimo dėl melanomos akcija. Šiais metais akcija buvo organizuota kitaip: atvykti buvo kviečiami gyventojai, jau gavę šeimos gydytojo konsultaciją ir turintys šeimos gydytojo siuntimą pas onkologą.

Per gegužės mėnesį NVI Konsultacinės poliklinikos gydytojai patikrino beveik šimtą su siuntimais atvykusių pacientų. Savanoriškai dirbo gydytojai chirurgai Gintaras Byčius, Kęstutis Barštys, Jonas Rėklaitis ir Aleksandras Mordas.

Akcijos metu buvo nustatytas vienas melanomos in situ atvejis, 10 šalintinų apgamų, 41 gerybinės patologijos atvejis, taip pat atvyko pacientų su jau nustatyta piktybine patologija arba dėl ilgalaikės stebėsenos.

„Mielai su kolegomis talkiname kasmetinėje pasitikrinimo dėl melanomos akcijoje, – sako gydytojas chirurgas (onkologas) Gintaras Byčius. – Esu tikras, kad pacientui, kuriam buvo nustatyta melanoma in situ, labai pasisekė, kadangi liga nustatyta laiku. Tai tokia melanomos vystymosi stadija, kai piktybinis procesas vyksta tik paviršinėse ląstelėse (melanocituose) ir dar nėra peržengęs odos membranos, procesas dar nėra invazinis ir neišplitęs į gilesnius odos sluoksnius. Tokia melanomos forma gydoma atliekant chirurginę operaciją. Tai ir buvo pasiūlyta bei atlikta akcijoje dalyvavusiam pacientui.“

Pasak gydytojo G. Byčiaus, onkologams būna apmaudu tada, kai žmogus atvyksta jau esant pažengusiai ligai, kai gydymas būna žymiai sudėtingesnis ir užtrunka ženkliai ilgiau. „Manau, jog kvietimas į akciją ne tik suteikia galimybę supratingesniems žmonėms nedelsiant pasitikrinti, bet pasiekia ir tuos, kurie nekreipia dėmesio į specialistų patarimus arba, jau matydami „negražų“ apgamą ar kitokį darinį odoje, delsia ir neina pas gydytoją,“ – sako gydytojas G. Byčius.

 

 

 

Atnaujinta 2022-06-27 12:40