Spalio 26 d. Nacionaliniame vėžio institute prof. Kazimiero Pelčaro didžiojoje salėje įvyko tarptautinė konferencija "Inovacijos ir strategijos gydant sarkomą, melanomą ir odos vėžį 2024".
Į klausimą, kaip kilo idėja surengti aukščiausio lygio onkologų ekspertų konferenciją Nacionaliniame vėžio institute Vilniuje prof. Piotr Rutkowski atsakė paprastai – noras užmegzti bendradarbiavimą ir pasidalyti patirtimi. „Juolab, kad su doc. dr. Vincu Urbonu esame jau seniai pažįstami. Jis viešėjo mūsų įstaigoje, dalyvavo mūsų kasdieniniame darbe – daugiadalykiuose aptarimuose, jam žinomi mūsų darbo principai, jis yra dalyvavęs ne vienoje konferencijoje Lenkijoje,“ – pasakė prof. Piotr Rutkowski, Minkštųjų audinių sarkomos, melanomos ir odos vėžio centro vadovas iš Marijos Sklodowskos Kiuri vardo Nacionalinio onkologijos instituto Varšuvoje.
Lietuvos onkologų draugijos ir NVI gydytojo onkologo chemoterapeuto doc. dr. Vinco Urbono kvietimu į Lietuvą prof. P. Rutkowski atvyko su savo komanda: gydytojomis chemoterapeutėmis doc. dr. Hanna Kosela-Paterczyk ir dr. Katarzyna Kozak.
„Šis mūsų komandos vizitas – tai pirmasis žingsnis užmezgant bendradarbiavimą tarp mūsų institucijų. Aš atstovauju didžiausią Lenkijos onkologijos centrą, kuris, panašiai kaip ir jūsų institutas, yra daugiadalykis onkologijos centras. Šiuo metu pagal naujausius teisinius aktus esame koordinuojantis onkologinę pagalbą centras visoje Lenkijoje“, – pasakė prof. P. Rutkowski.
Konferencijoje ekspertų iš Lenkijos dėmesys buvo skirtas melanomoms ir sarkomoms, taip pat odos vėžiui, buvo pasigilinta į šių navikų diagnostikos ir gydymo specifiką. „Galvojame, kad pradėti reikia nuo konkrečių dalykų planuojant platesnį bendradarbavimą, juk pasidalijimas patirtimi gali padėti abipusiai, bendradarbiauti galime ir pasidalijant duomenimis. Esu tikras, kad po šios konferencijos mūsų bendrystė nenutrūks, galėsime galvoti apie bendrus projektus, klinikinius tyrimus. Visų mūsų tikslas – suteikti mūsų pacientams naujausią gydymą inovatyviais vaistais. Juk prastas prieinamumas prie naujausio gydymo ne visada gali būti pateisinamas tik ekonominiais valstybės pajėgumais. Šiuo atžvilgiu svarbūs gali būti paciento kelio ypatumai, naujausių terapijos metodų prieinamumo klausimai. Be abejo, labai reikšmingas išlieka daugiadalykis požiūris į melanomos, sarkomos ir odos vėžio gydymą, sudėtingi paciento vadybos vingiai, duomenų analizė,“ – pasakė prof. P. Rutkowski.
Doc. dr. Vincas Urbonas padėkojo svečiams ekspertams, iš kitų Lietuvos bei Latvijos gydymo įstaigų atvykusiems kolegoms, visiems konferencijos rėmėjams. „Tik sutelktomis jėgomis ir visapusišku geranoriškumu pavyko suorganizuoti aukščiausio lygio ekspertinę konferenciją aktualiais, daugiadiscipliniškumo principu paremtais minkštųjų audinių sarkomos, melanomos bei odos vėžio gydymo, pacientų vadybos klausimais“, – pasakė doc. dr. V. Urbonas.
Sveikindamas tarptautinę konferenciją Nacionalinio vėžio instituto direktorius doc. dr. Valdas Pečeliūnas įvertino organizatorių aiškiai išreikštą humanizmą surengti konferenciją šeštadienį. „Kalbant rimtai, tikiu, turėsime gerų naujienų šiandien. Noriu padėkoti konferencijos organizatoriams už sėkmingas pastangas suartinti dvi mūsų šalis, du nacionalinius onkologijos centrus. Esu asmeniškai patyręs, kaip sunku būna suartinti dvi įstaigas, kurios tik per gatvę. Taigi tikiu, kad šiandien pradėtas bendradarbiavimas gali duoti gerų rezultatų jau artimiausiu metu. Ypatinga padėka mūsų svečiams – kolegoms iš kaimyninės šalies už norą pasidalyti žiniomis ir patirtimi“, – pasakė doc. dr. V. Pečeliūnas.
NVI direktorius pabrėžė kaimyninių šalių onkologų bendradarbiavimo svarbą Europos šalių kovos su vėžiu iniciatyvų kontekste. „Žiūrint iš europinės perspektyvos dviejų institucijų – visapusiškos vėžio priežiūros centrų – bendradarbiavimas duos rezultatų ne tik mūsų kasdieniniame darbe, bet ir mūsų institucijų veiklai europiniame lygmenyje. Šiandien nagrinėjamos dvi skirtingas vėžio rūšys: sarkomos sudaro 1 proc. piktybinių navikų atvejų, odos vėžys – 40-50 proc. piktybinių navikų atvejų. Ne visų šių vėžio rūšių atžvilgiu turime aiškias gydymo rekomendacijas. Tad labai svarbu dalytis patirtimi,“ – pasakė doc. dr. V. Pečeliūnas.
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
Įmonės kodas: 111959420
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
Paramos sąskaita: AB SEB bankas
LT85 7044 0600 0616 2336
El. paštas: infonvi.lt (fiziniams asmenims)
administracijanvi.lt (juridiniams asmenims)
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |