Atgal

Pasaulio mokslo mugėje

   Rgs. 27, 2018

Trečią kartą Nacionalinis vėžio institutas dalyvavo tarptautiniame renginyje Life Sciences Baltics 2018, kuris vyko rugsėjo 26–27 d. LITEXPO parodų rūmuose.

NVI mokslininkai supažindino su savo mokslinių tyrimų kryptimis, atliekamais moksliniais tyrimais, jaunieji mokslininkai posteriuose pristatė savo dar niekur neskelbtų darbų rezultatus, vyko partnerių, kurie dirba analogiškose srityse, paieška, dalykiniai pokalbiai, susitikimai.

„Life Sciences Baltics“ forumas šiemet į Vilnių pritraukė daugiau nei 1,8 tūkst. dalyvių iš daugiau nei 30 pasaulio šalių. Forume „Life Sciences Baltics 2018“ vyko tarptautinė mokslinė konferencija, gyvybės mokslų sektoriaus paroda, verslo susitikimai ir startuolių mokymų sesija. Parodoje savo produktus ir paslaugas pristatė beveik 70 įmonių ir organizacijų iš daugiau nei 15 šalių.

„Life Sciences Baltics 2018“ globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Iškilmingame renginio atidaryme, kaip jau įprasta, sveikinimo žodį pasakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Tai didžiausias tarptautinis gyvybės mokslų forumas šiaurės Europoje ir vienintelis Baltijos šalyse, kur susitinka biotechnologijų, farmacijos ir medicinos prietaisų ekspertai iš viso pasaulio. Lietuva pamažu tampa vienu iš regiono aukštųjų technologijų centru – šalis kelia sau tikslą iki 2030 metų tapti patraukliausia Europos valstybe gyvybės mokslų sektoriui plėtoti.

„Gyvybės mokslų potencialas Lietuvoje yra milžiniškas, nes turime gerai išvystytą infrastruktūrą – universitetų ir mokslo centrų, augančią pramonę, daug mokslininkų, esame pritraukę reikšmingų užsienio investicijų, o sąlygos kurti verslą yra palankios, todėl šio sektoriaus raida yra natūrali strateginė kryptis. Šiandien Lietuvos gyvybės mokslų sektorius sukuria 1 proc. bendrojo vidaus produkto, bet matome perspektyvą, kad per dešimt metų šis rodiklis gali siekti 5 procentus. Tai didelę pridėtinę vertę kurianti ūkio šaka, o jos našumas jau dabar viršija bendrą šalies darbo našumą daugiau nei du kartus“, – pasakė Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, forumo atidarymo metu.

Lietuva gali išnaudoti unikalius šalies konkurencinius farmacijos ir biotechnologijų verslo pranašumus, kuriuos suteikia reikšmingus tyrimus vykdančios mokslo ir studijų institucijos ir aukštos kvalifikacijos specialistai, o biotechnologijų ir medicinos prietaisų srityse glūdi neišnaudotas startuolių potencialas. Lietuva unikali ir dėl sinerginių galimybių susieti ilgametes tradicijas puoselėjančią inžinerijos pramonę ir biomediciną. Tą akivaizdžiai demonstruoja lazerių įmonės, plėtodamas lazerių technologijas, pritaikomas medicinos srityje.

Lietuvoje kasmetinis gyvybės mokslų sektoriaus augimas sudaro apie 19 proc., tai vienas sparčiausių augimo greičių visoje Europos Sąjungoje. 90 proc. lietuviškos biotechnologijų, farmacijos ir medicinos prietaisų produkcijos yra eksportuojama į daugiau nei šimtą valstybių, tarp jų – JAV, Jungtinę Karalystę, Nyderlandus, Vokietiją, Prancūziją, Japoniją.

Atnaujinta 2018-09-28 15:21