Atgal

Tradicinė „Onkologų klubo“ apvalaus stalo diskusija

   Bal. 18, 2019

Sėkmingai realizuojama idėja susėsti prie vieno stalo pakankamai skirtingų institucijų atstovams– Nacionaliniame vėžio institute balandžio 17 d. įvyko jau trečiasis „Onkologų klubas“. 
 
Diskusijos tema – palydimoji vėžio diagnostika ir kaip ji atliekama Lietuvoje? „Genetinių tyrimų kompensavimo klausimas šiandien labai aktualus – turime inovatyvius kompensuojamus vaistus ir nekompensuojame genetinio testo, kuris būtinas, norint paskirti šiuolaikinį gydymą, – sako NVI direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai, laikinai einanti direktorės pareigas prof. Sonata Jarmalaitė. – Mums, onkologams, labiausiai rūpi, kaip priartinti pasaulio ir Europos inovacijas prie Lietuvos pacientų.“
 
Pakviesti į trečią "Onkologų klubo" apvalaus stalo diskusiją atvyko SAM viceministrė Kristina Garuolienė, VLK direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Zaksas, dalyvavo VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. dr. Feliksas Jankevičius, farmacinių kompanijų atstovai, žurnalistai. 
 
Organizuojant renginį talkino Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) ir jos prezidentas Šarūnas Narbutas. „Neabejojame, jog apvalaus stalo diskusijos metu galima numatyti kelius užsistovėjusioms problemoms spręsti ir judėti į priekį, kad ir nedideliais žingsneliais,“ – sako Š. Narbutas.
 
Šarūnas Narbutas pristatė POLA vykdytos 1000+ pacientų apklausos rezultatus, kurie parodė, jog pacientai turi nepakankamai informacijos apie onkologinių ligų gydymo būdus. V. Zaksas juokaudamas prisipažino, jog ir jis priklauso tai pacientų grupei, kuri mažiausiai žino apie imunoterapiją.
 
SAM viceministrė Kristina Garuolienė, palaikė onkologų nuomonę, jog reikia ieškoti resursų genetiniams tyrimams kompensuoti, priešingu atveju inovatyvios terapijos skyrimas be genetinio ištyrimo tampa panašus į lėšų švaistymą. „Dabar išeina taip, jog nusiperkame brangų vaistą, bet nesugalvojame, kaip apmokėti diagnostinį tyrimą, kad preparatas būtų paskirtas pacientui, kuriam jo tikrai reikia,“ – sakė viceministrė K. Garuolienė.
Onkologų klubo“ dalyviai ne tik aptarė aktualius klausimus, numatė kelius efektyviausių sprendimų paieškoms, bet ir pasidalijo pasiektais rezultatais.
 
„Džiugi žinia, kad praėjusių metų vasarą pradėti kompensuoti imunoterapiniai vaistai melanomai ir plaučių vėžiui gydyti. Inovatyvių vaistų atėjimo į mūsų rinką procesas vyksta, bet ne taip sparčiai, kaip norėtųsi. Vis dėlto, nors ir iš lėto, judame priekį,“ – pasakė NVI Chemoterapijos skyriaus su dienos stacionaru vedėja dr. Birutė Brasiūnienė.
 
Pasak NVI Galvos–kaklo ir odos navikų chirurgijos skyriaus gydytojos odontologės ortopedės Auristidos Gerliakienės, pasiekta puikių rezultatų sprendžiant onkologinių pacientų dantų protezavimo klausimus. „Pacientams, kurie po taikyto sudėtinio galvos–kaklo navikų gydymo yra praradę dantis, žandikaulio dalį, jų protezavimas dabar yra kompensuojamas“, – pasakė gydytoja A. Gerliakienė. 
 
Vis dar stringa brangių radiologinių tyrimų apmokėjimo klausimai. „Ir viso kūno, ir tik vienos jo dalies radiologinio ištyrimo įkainis yra toks pat, o onkologiniams pacientams labai svarbus viso kūno ištyrimas. Žmogui tikrai nepatogu ateiti atlikti tyrimą dėl galvos, po to – dėl pilvo, o dar vėliau – dėl dubens. Kur kas geriau vienu kartu atlikti viso kūno ištyrimą, todėl siūlome perskaičiuoti įkainius, taip pat norėtųsi, kad į jų svarstymus būtų įtraukti ir Nacionalinio vėžio instituto gydytojai,“ – pasakė Diagnostinės ir intervencinės radiologijos skyriaus vadovė gydytoja radiologė dr. Jurgita Ušinskienė.
Atnaujinta 2019-05-07 10:43