Atgal

Sužavėjome kolegas iš Japonijos

   Rgs. 26, 2019

Rugsėjo 25 d. Nacionaliniame vėžio institute (NVI) viešėjo Japonijos mokslininkų delegacija, kuri atvyko į Lietuvą dalyvauti jungtiniame Lietuvos ir Japonijos mokslininkų seminare, organizuotame Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Japonijos medicininių tyrimų ir plėtros agentūros.

Japonijos mokslininkai NVI lankosi ne pirmą kartą. Intensyvesni onkologijai svarbiose srityse dirbančių mokslininkų ryšiai užsimezgė prieš penkerius metus.

„Šį kartą vizito institute metu svečiams didelį įspūdį padarė mūsų naujas šiuolaikiškas Endoskopinių tyrimų skyrius, – pasakė svečius lydėjęs NVI mokslinis sekretorius dr. Ernestas Janulionis. – Japonus tiesiog sužavėjo gydytojo radiologo dr. Manto Trakymo pademonstruotos intervencinės radiologijos galimybės. Mums gerai pažįstamas prof. S. Nakamura konkrečiai domėjosi krūtų vėžio diagnostika ir pacientų stebėsenos organizavimu, profilaktinėmis programomis.“

Taip pat svečius domino genetikos srities darbai, buvo kalbama apie galimas bendradarbiavimo galimybes.

Jungtinis seminaras SAM

Po jungtinio Lietuvos–Japonijos mokslininkų seminaro, įvykusio rugsėjo 23–24 d., Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga džiaugėsi bendradarbiavimo galimybėmis ir teigė, jog Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimas jau duoda rezultatus.

„Lietuva ir Japonija garsėja savo moksliniais pasiekimais sveikatos ir gyvybės mokslų srityje, tad galimybė dalintis patirtimi leidžia geriau susipažinti su vykdomomis veiklomis ir galvoti apie bendrus šalių projektus ateityje. Taip pat ši konferencija yra unikali galimybė mokslininkams, kurie paprastai dėl įtemptų dienotvarkių nedalyvauja panašiuose renginiuose, susipažinti tarpusavyje“, – sako ministras A. Veryga.

Seminaro metu mokslininkai dalijosi patirtimi apie retų nediagnozuotų ligų, vėžio tyrimus ir biomedicininių išteklių panaudojimo galimybes. Didelis dėmesys buvo skirtas pabrėžti technologijų indėlį siekiant greičiau atlikti tyrimus, diagnozuoti ligas bei dalintis mokslininkų atliktais tyrimais.

Kadangi Lietuva ir Japonija patiria panašius iššūkius sveikatos sistemoje, konferencijos dalyviai taip pat aptarė galimą bendradarbiavimą tarp šalių bei mėgino išgryninti būsimą temą dvišaliam bendradarbiavimo projektui.

Atnaujinta 2019-09-27 15:38