Atgal

Dr. Renatas Aškinis apie tabako rūkymo žalą kalbėjo Gabijos gimnazijos moksleiviams

   Spa. 23, 2019

Artėjant lapkričiui, plaučių vėžio žinomumo mėnesiui, NVI Krūtinės chirurgijos ir onkologijos skyriaus vedėjas dr. Renatas Aškinis perskaitė paskaitą apie tabako rūkymo atnešamą žalą Gabijos gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviams.

Dr. R. Aškinis, pirmosios gimnazijos laidos absolventas, aukso medaliu baigęs gimnaziją, nevyniojo žodžių į vatą. „Rūkymas – pats didžiausias blogis ir jeigu mano pranešimo nuotraukose užfiksuoti jaunuoliai esate tikrai ne jūs, tai visiems noriu dar ir dar kartą pakartoti, jog geriausiai būtų iš viso nepradėti rūkyti. Nei tradicinių cigarečių, nei dabar tokių populiarių ir peršamų, kaip nekensmingų, elektroninių cigarečių,“ – kalbėjo tiesiai gydytojas onkologas.

Apei rūkymą daktaras pasakojo iš savo profesinės patirties, kaip gydytojas gydantis plaučių vėžį. „90 proc. mūsų pacientų – rūkaliai, – pasakė dr. R. Aškinis. – Be to, atsiminkite, jog daug kancerogenų gauna aplinkiniai, kurie nerūko. Didelį nerimą mums, onkologas, kelia ir didėjantis skaičius moterų plaučių vėžio. Rūkymas skatina ir širdies bei kraujagyslių ligų atsiradimą.“

Labai aiškiai dr. R. Aškinis pasakė apie elektroninių cigarečių atnešamą žalą. „Seniai įrodyta, kad e-cigaretės kenkia taip pat, o svarbiausia, kad nėra iki galo ištirta, kokią žalą daro jose esančios kitos cheminės medžiagos,“ – pasakė gydytojas onkologas.

Dr. R. Aškinis prisiminė ir tuos metus, kai vyresniųjų klasių moksleiviai darbavosi šios gimnazijos naujojo pastato statybose. Trumpai papasakojo apie save, savo pasirinktos profesijos ypatumus. Daktaras paragino jaunuolius drąsiai rinktis savo gyvenimo kelius, siekti aukštumų, stengtis realizuoti savo geriausius sugebėjimus. „Mokymasis niekada gyvenime nesibaigia, – šypsojosi daktaras, – Mokymasis – tai gyvenimo eiga. Populiariai kalbant, mokslas – tai jėga... Kiek metų besulauktum, privalai mokytis, norėdamas eiti į priekį, įgyti profesijai būtinų žinių ar tiesiog kelti savo erudiciją.“

Dr. R. Aškinis pabrėžė, jog siekiamybė tobulėti turi būti žmonių galvose, nes priešingu atveju, neinant pirmyn, gręsia degradacija, kadangi pasaulis sparčiai žingsniuoja į priekį.

Gimnazijos trisdešimtmečiui skirtas projektas

Gabijos gimnazijos 30-ties metų jubiliejų jos pedagogai sugalvojo pažymėti ypatingu projektu – 12 skirtingų temų, atitinkančių moksleivių amžių nuo pradinukų iki bebaigiančių ir besirenkančių savo gyvenimo kelius gimnazistų, pateikia buvę gimnazijos moksleiviai, gyvenime jau pasiekę profesinių ir kitokių aukštumų.

„Galvojame, kad tokie neformalūs mūsų moksleivių susitikimai su buvusiais moksleiviais turi didelės prasmės, – pasakė gimnazijos driektoriaus pavaduotoja neformaliam ugdymui Eglė Meldaitė. – Tai netradicinė pamoka, pamoka be sienų, netradicinėje erdvėje – aktų salėje, trunkanti 45 minutes. Šiandien dvyliktas, paskutinis susitikimas. Kadangi mes turime dvylika amžiaus kategorijų, jiems pagal jų amžių buvo parinkta tema ir pakvietėme žmones, galinčius papasakoti apie savo veiklą ar profesiją. Su pradinukais susitiko iliuzionistas Mantas Wizzard, svečiavosi šunų veisėja Ieva Stapulionienė, ji atsivedė net savo augintinių.“

Atnaujinta 2019-10-24 14:12