Atgal

Apdovanoti NVI karantino herojai

   Lie. 02, 2020

Pasibaigus karantinui Nacionalinis vėžio institutas surengė bendruomenės šventę gryname ore. Proga susirinkti neeilinė – pagerbti NVI skyrių nominuoti karantino herojai. Padėkos buvo įteiktos 22 Instituto darbuotojams.

Skyrių darbuotojai patys nominavo  savo bendradarbius, kurie per COVID-19 pandemijos karantino mėnesius buvo šaunesni, labiau nei kiti nepasidavė panikai, nepasinaudojo jiems priklausančiomis lengvatomis, padarė daugiau, nei priklauso pagal pareigas.

 „Man kiekvienas NVI kolektyvo narys – herojus. Visiems nuoširdžiai dėkoju. Bet šį kartą skyriai įvardijo savo herojus. Jūs dirbote kartu, kasdien petys petin arba nuotoliniu būdu, po to – komandomis. Jūs žinote geriau, kas nepabijojo akistatos su galimu koronavirusu, kas padarė daugiau nei jam priklauso, kas dirbo už du ar tris“, – pasakė NVI direktorė prof. Sonata Jarmalaitė.

Šiandien apie karantiną jau galime kalbėti ramiau, be tos įtampos, nežinios, kuri tvyrojo pirmosiomis karantino dienomis. Buvome nepasiruošę, be asmens apsaugos priemonių rezervo, stigo aiškumo.

„Per kelias dienas persiorientavome kitam darbo režimui, tęsėme paslaugų teikimą onkologiniams ligoniams, nes nei vienas NVI kolektyvo narys nepritrūko pareigos jausmo.  Labai svarbu, jog tarp mūsų buvo įtampai nepasiduodančių, gerai išmanančių savo darbo ypatumus profesionalų. Tik jūsų visų sutartinio kaip laikrodžio mechanizmas darbo dėka išvengėme viruso protrūkio institute“, – sakė prof. S. Jarmalaitė.

Kai visa Lietuvos visuomenė baigė karantino laikotarpį ir dėl to labai džiaugiasi, medikai neturi galimybės pabaigti šį etapą. „Privalome toliau dirbti maksimaliai saugodamiesi patys ir saugodami mūsų pacientus“, – palinkėjo sėkmės NVI direktorė.

NVI sode, jau įprastoje vasaros renginių vietoje, po oficialios padėkimų įteikimo ceremonijos susirinkę NVI bendruomenės nariai turėjo progos pasimėgauti kaip pagal užsakymą pasirodžiusia saule, paskanauti šaltibarčių ir išklausyti ornitologo Gedimino Petkaus pasakojimo apie Lietuvos paukščius. 

 

Atnaujinta 2020-07-03 14:48