Atgal

Pažintis su NVI nuotoliniu būdu: projekto „Moksleiviai į vyriausybę“ dalyviai bendravo prof. Sonata Jarmalaite

   Rug. 26, 2020

Nuotolinio bendravimo formatas – ne kliūtis dvylikti metai vykstančiam projektui „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuriame tradiciškai dalyvauja ne tik gerai besimokantis, bet ir drąsus, sąmoningas ir žingeidus jaunimas.

Nors realiai apsilankyti labiausiai moksleivius dominančiose mokslinėse Nacionalinio vėžio instituto (NVI) laboratorijose galimybių šiuo metu nėra, bendravimas ir gautos žinios tiesiai iš NVI vadovės genetikės prof. Sonatos Jarmalaitės paliko ne mažesnį įspūdį Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos abiturientei Robertai Rakauskaitei ir vienuoliktos klasės moksleivei iš Vilniaus licėjaus Ievai Jasiukevičiūtei.

„Po pasakojimo apie vėžį ir Nacionalinio vėžio instituto mokslinę bei klinikinę veiklą, daugybės klausimų apie sveiką gyvenseną, vaistų prienamumą, testų patikimimą, moksleivės pasidomėjo, kaip įsivaizduoju onkologiją po kelių dešimtmečių. Progreso tempai onkologijoje išties dideli. Imunoterapija į kliniką atėjo prieš porą metų, o dabar vėžio gydymo be jos net neįsivaizduojame. Tikiu, kad ateityje vėžį diagnozuosime vienu kraujo testu – genetiniu. Jis padės ligos užuominą pamatyti taip anksti, kad gydomoji inervencija bus minimali ar pakaks pakoreguoti gyvenimo būdą. Na, o paveldėto vėžio gydymui pasitelksime genomo redagavimą. Optimistiškai nutarėme, kad jaunoji karta žavisi sveika gyvensena, tad ir sunkių susirgimų ateityje mažės,“ – sako prof. Sonata Jarmalaitė.

Apie projektą

Dalyvauti projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“  kasmet kviečiami iniciatyvūs ir gerai besimokantys moksleiviai iš visos Lietuvos, taip pat iš užsienio šalyse esančių lietuvių mokyklų. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas patiems geriausiems baigiamųjų klasių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla ir tapti aktyvesniais piliečiais.

Projektą organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija. Projekto dalyviai turi galimybę iš arti pamatyti Lietuvos institucijų ir politikų kasdienį darbą ir savaitę patys dalyvauti šioje veikloje.

2020 m. projektas vyksta 12-ąjį kartą.

 

Atnaujinta 2020-08-26 08:34