Atgal

Klausia pacientai: ar leidžiama NVI dirbti medikams su teigiamu COVID-19 testu?

   Sau. 11, 2021

Iškart vienareikšmiškai atsakome – ne, neleidžiama. Darbuotojai, persirgę COVID-19 infekcija, į darbą gali grįžti TIK gavę du neigiamus COVID-19 testo rezultatus. 

Į NVI Vėžio informacijos ir komunikacijos skyrių kreipėsi pacientė, kuri nerimauja dėl įstaigos darbuotojų testavimo dėl COVID-19  tvarkos. Siekdami aiškumo ir teisingos informacijos sklaidos, atsakymu dalinamės viešai.

„Kas savaitę lankausi chemoterapijos skyriaus dienos stacionare. Viskas labai puiku. Procedūriniuose kabinetuose dirbančios slaugytojos labai šaunios, tikros profesionalės ir labai nuoširdžios. Labai tikiuosi, kad tai tik neteisinga nuogirda/gandas, tačiau jei ne, su mumis sergančiais, „be imunitetų“, dirba persirgę COVID-19 infekcija ir vis dar su teigiamas testais medikai? Nieko nenoriu įžeisti, tiesiog tokie pacientų pastebėjimai, leidžiant ilgas valandas 3 a. koridoriuose. Mes visi labai išsigandę ir kiekvienas keistas vaizdas ar nuogirda labai neramina. Linkiu visiems būti sveikiems! “, – rašė pacientė.

NVI Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja Jolanta Ašembergienė pabrėžia, kad pacientę pasiekę gandai yra visiškai nepagrįsti ir paaiškina įstaigoje galiojančią tvarką.

„Nacionalinis vėžio institutas yra išskirtinė gydymo įstaiga Lietuvoje, gydanti ypatingai COVID-19 infekcijai jautrius pacientus, tad galiojanti vidinio budrumo tvarka yra ypač griežta. NVI  darbuotojai į darbą po persirgtos COVID-19 ligos gali grįžti tik turėdami du neigiamus COVID-19  testo rezultatus iš eilės. Pabrėžiame, kad tai – vidinė mūsų įstaigos tvarka, siekiant maksimaliai apsaugoti pacientus ir medicinos personalą nuo viruso sklaidos“, – informavo vedėja.

Dar daugiau, visi NVI darbuotojai rutiniškai tiriami dėl COVID-19  dukart per mėnesį, taip pat grįžę po atostogų ar pasibaigus nedarbingumui, esant reikalui – ir dažniau. Darbuotojai, kuriems persirgus infekcija vis dar išlieka teigiamas COVID-19  testo rezultatas, dirba nuotoliniu būdu.

Dėkojame, kad dalinatės savo nuogąstavimais ir visada kviečiame kreiptis ir kartu atsakysime į visus jūsų klausimus. Vėžio informacijos ir komunikacijos skyriaus tel. (8 5) 278 6701 arba trumpuoju numeriu 1875.
Atnaujinta 2021-01-11 10:18