Atgal

Antras skiepas Nacionalinio vėžio instituto medikams, mokslo darbuotojams, kitiems specialistams

   Vas. 02, 2021

Antrąja COVID-19 vakcinos (Comirnaty) doze per dvi dienas paskiepyti 521 Nacionalinio vėžio instituto (NVI) darbuotojai. 32 darbuotojai paskiepyti pirmąja vakcinos doze.

Kaip ir buvo planuota, antroji dozė NVI medikus pasiekė po 21 dienos. NVI darbuotojų skiepijimas pirmąja doze buvo pradėtas sausio 11 ir 12 d.

„Jau beveik metai gyvename ir dirbame pandemijos laikotarpiu laikydamiesi visų nustatytų infekcijų kontrolės reikalavimų, tačiau ilgai laukta darbuotojų vakcinacija – tai vienas efektyviausių būdų iš esmės suvaldyti viruso plitimo riziką. Taip apsaugome ne tik darbuotojus, bet ir mūsų įstaigoje besigydančius pacientus, kurie dėl susilpnėjusio imuniteto priskiriami prie aukštos rizikos grupės gyventojų. Vakcinacija praėjo sklandžiai. Dažniausiai po skiepijimo nustatytos nepageidaujamos reakcijos buvo skausmas, paraudimas ar patinimas injekcijos vietoje, nuovargis, galvos, raumenų ir sąnarių skausmas, karščiavimas bei šaltkrėtis. Minėtos reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo per keletą dienų. Daugiau nepageidaujamų reakcijų, ypač karščiavimo atvejų, pasireiškė po II vakcinos dozės“, – pasakė NVI Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja Jolanta Ašembergienė.

 

Atnaujinta 2021-02-02 20:19