Atgal

Skiepų kabinete nerimą keičia viltis dėl saugesnio rytojaus

   Kov. 03, 2021

Gydytojas Tomas Kazlauskas Nacionalinio vėžio instituto skiepijimo kabinete ne tik pildo dokumentus, bet ir prižiūri patį skiepijimo procesą, atsako į onkologinių pacientų klausimus ir nuogąstavimus, jei tokių būna. Tiesa, kaip pabrėžia pats gydytojas, tokių yra mažuma, mat pirmiausiai NVI skiepijami patys užsiregistravę ir norą išreiškę pacientai, kuriems budrumo, sąmoningumo ir dėmesio savo sveikatai tikrai netrūksta.

Per kiek daugiau nei dvi savaites (kovos 3 d. popietės duomenimis) NVI paskiepyta jau 840 pacientų. Šie žmonės, nors ir turi galimybę skiepytis savo gimtinėje, atvyksta iš tolimiausių kampelių – Mažeikių, Šilutės, Druskininkų, Panevėžio, Ustukių kaimo, Krekenavos ir kitur.

„Net minčių nekyla skųstis atstumu, nes tiesiog džiaugiuosi gavusi skiepą. O ir vienaip ar kitaip čia važiuoju gauti gydymą, keliai jau praminti“, – sako po skiepo koridoriuje sėdinti p. Ona.

Visiems pacientams po vakcinacijos yra rekomenduojama ramiai palūkėti, pailsėti, įvertinti savo savijautą prieš vykstant namo. Visgi, kaip pabrėžia gydytojas T. Kazlauskas, bent jo darbo metu nebuvę nė vieno, kuriam po COVID–19 skiepo pasireikštų komplikacijos ir prireiktų pagalbos.

„Šis skiepijimas visiems – tiek pacientams, tiek gydytojams – yra nauja patirtis, tačiau bendra nuotaika vyrauja labai pakili, it šventė. Daugelis žmonių dėl onkologinės ligos, jos gydymo yra nusilpę ir kabinete atvirauja, kokie pastarieji metai buvę sunkūs, ypač emociškai, tad skiepas šiems žmonėms yra tarsi naujas lapas, sveikesnio rytojaus garantas. Nerimas, kuris sklando viešumoje, čia tarsi pradingsta – pacientai žino, kokia vakcina bus skiepijami, nesirenka it turguje“, – pabrėžia Geriatrijos (senyvo mžiaus žmonių medicinos) gydytojas rezidentas T. Kazlauskas.

Vyresni nei 60 metų žmonės sudaro apie didelę dalį onkologinių pacientų, tad jiems aktualu gauti vakciną ir pagal amžiaus grupę. Paklaustas, kodėl skiepijimo vietą pasirinkti galintys pacientai visgi atvyksta į NVI, gydytojas paaiškina, ką girdėjęs.

„Didelė dalis pacientų yra gydymo procese, tad jiems vienaip ar kitaip tenka vykti į NVI. Čia ir gydytojai, ir rūbininkės jau pažįstami, kaip antros šeimos nariai. Yra užsitarnautas pasitikėjimas. Be to, guodžia, ramina ir saugumas, kuris pasitinka vos įžengus pro duris – per visus šiuos metus saugumo tvarka NVI nepasikeitusi, žmonės išmokę saugoti tiek save, tiek kitus. Priežasčių, turbūt, daug, bet svarbiausia rezultatas – antrąjį skiepą gavę pacientai išeina ramesni, saugesni ir optimistiškesni dėl laukiančios ateities“, – įsitikinęs pašnekovas.

Prieš skiepijimą atliekamas antikūnų testas

NVI gydytoja onkologė chemoterapeutė Edita Baltruškevičienė pripažino, kad aktyviai gydomų vėžiu sergančiųjų skiepijimo procesas yra sudėtingas. Dėl susilpnėjusio imuniteto pacientai gali sunkiau sirgti COVID-19 infekcija, todėl juos skiepyti rekomenduojama prioriteto tvarka. Ji pabrėžė, kad šiems ligoniams ir po vakcinos gali susidaryti silpnesnis imuninis atsakas, todėl būtina įvertinti taikomo gydymo galimą poveikį vakcinai ir tinkamai priderinti skiepijimo laiką.

„NVI skiepijamų pacientų ligos eigą atidžiai įvertina gydantis onkologas, parenkamas tinkamiausiąs laikas, atidžiai sekama dėl galimų šalutinių reiškinių ar įtakos priešvėžiniam gydymui. Mums svarbu, kad skiepijimas vyktų saugiai bei sukeltų pacientams kuo mažiau rūpesčių, todėl sudarėme klausimyną pacientams, kuris padės kaupti informaciją apie patiriamas reakcijas po skiepo, įvertinti taikomos paslaugos kokybę“, - dalijosi gydytoja.

Svarbu paminėti, kad kiekvienam skiepytis atvykusiam pacientui yra atliekamas greitasis antikūnų COVID-19 testas. Pasitaiko, kad kai kurie pacientai yra persirgę besimptome ligos forma, tad jų organizme jau yra susiformavusi apsauga ir skiepo šiuo metu jiems nereikia.

Visą informaciją apie skiepijimo procesą, vakciną galite gauti paskambinę NVI Kontaktų centro numeriu 1875 arba (8 5) 278 6711. Klauskite visko, kas aktualu.

„Nuoširdžiai noriu padėkoti Jūsų kolegei, kuri 2021–02–24 telefonu registravo norinčius vakcinuotis nuo COVID–19 infekcijos. Moteris bendravo labai mandagiai, empatiškai, sutvarkė visus kilusius nesklandumus per porą valandų ir šiandien mano mama gavo pirmąją vakciną. Kadangi mamai reikėjo atvykti iš kito Lietuvos pakraščio, tai ir kitą savaitę numatytą jos vizitą pas gydytoją, profesionali registratorė perkėlė į šiandien dieną. Labai labai Jai ačiū. Mama taip pat dėkoja už Jūsų kolegų nuoširdų rūpestį jai šiandienos vizito metu. Sakė, kad dėmesys, pagarba, pagalba buvo begalinė. Dar kartą dėkui Jums visiems“, – el. paštu atsiųstoje padėkoje rašė vienos pacientės dukra.

Padarysime viską, kad ir jums ši nauja patirtis praeitų sklandžiai ir gautumėte reikalingą dėmesį ir profesionalumą.

 

 

 

Atnaujinta 2021-03-03 12:19