Atgal

NVI paciento atvejis – vienas iš 50-ies aprašytų pasaulyje

   Bal. 30, 2021

Tarptautinėje studentų konferencijoje, vykusioje Krokuvoje šių metų balandžio 22-24 dienomis, pirmąją vietą Chirurginių atvejų sesijoje laimėjo Ąžuolas Kaminskas, vadovaujamas NVI gydytojo chirurgo dr. Audriaus Dulsko. Studentas pristatė paciento, gydyto NVI ir įtraukto į dr. Audriaus Dulsko klinikinį tyrimą apie chemospindulinio gydymo įtaką tiesiosios žarnos vėžio gydyme, atvejį.

„Šiam pacientui prieš trejus metus buvo atlikta tiesiosios žarnos rezekcija. Prieš kelis mėnesius jis vėl kreipėsi į NVI  gydydtorą urologą Aušvydą Patašių, kuris jam diagnozavo tiesiosios žarnos vėžio metastazę varpoje (buvo taikytas chirurginis gydymas). Ši metastazavimo lokalizacija yra ypatingai reta. Pasaulyje yra aprašyta mažiau nei 50 panašių atvejų“, – kalbėjo dr. NVI Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos ir onkologijos skyriaus dr. A. Dulskas.

Po chemospindulinio gydymo praėjus 8 savaitėms pacientas dalyvavo standartinėje kontrolinėje grupėje - buvo operuotas, vėliau stebimas kas tris mėnesius. Vyras į medikus vėl kreipėsi dėl apsunkinto šlapinimosi ir varpos skausmo.

NVI vykdomų klinikinių tyrimų apimtys nuosekliai auga, o pacientų, įtrauktų į komercinius ir nekomercinius biomedicininius tyrimus, skaičius 2020 m. siekė beveik pusę tūkstančio.

Atnaujinta 2021-05-06 15:11