Atgal

Dr. A. Ulys: „Nėra nė vienos ligos, kurios netirtų ultragarsas“

   Geg. 17, 2021

 Įvairių specialybių gydytojai, radiologijos technologai, bendrosios praktikos slaugytojai, gydytojai echoskopuotojai, akušeriai, rezidentai, studentai – gegužės 14 d. vykusi tarptautinė nuotolinė mokslinė konferencija „Ultragarsinė diagnostika 2021“ buvo skirta pačių įvairiausių sričių esamiems ir būsimiems specialistams. „Nėra nė vienos ligos, kurios netirtų ultragarsas,“ – taip ultragarso tyrimo universalumą apibūdina Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus vedėjas dr. Albertas Ulys.

Renginį organizavo Lietuvos ultragarso asociacija.  Prie nuotolinės konferencijos prisijungė ne tik Nacionalinio vėžio instituto medikai, bet ir kolegos iš Santaros klinikų, Kauno klinikų, Švedijos Lundo universiteto, Latvijos Paulo Stradinio universiteto ligoninės. „Noriu pasidžiaugti nuotolinės konferencijos lektoriais, – sakė viena iš renginio organizatorių radiologė prof. Edita Kaubrienė. – Dirbome kaip gerai suderinta profesionalų komanda. Pranešimus kolegos skaitė lyg plėtodami vieną temą, diskutuodami aktualiais ultragarsinės diagnostikos klausimais.“

Konferencijos dalyvius nuotoliniu būdu pasveikino ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Anot dr. A. Ulio, konferencijoje medikai diskutavo ir dalijosi patirtimi, kada geriausia atlikti ultragarso tyrimą. Ar pradžioje vertėtų skirti tokius sudėtingus tyrimus kaip kompiuterinė tomografija ir magnetinis rezonansas? O gal pradėti reikėtų nuo ultragarso tyrimo? Anot dr. A. Ulio, ultragarsinis tyrimas turi ne vieną privalumą. „Mes žinome, kad ultragarso tyrimas yra pats paprasčiausias, pigiausias, ekonomiškiausias, visuomet prieinamas tyrimas. Jei problemą galime gerai išspręsti naudodami ultragarso tyrimą, tai daugeliu atveju mums gal ir nereikėtų atlikti kitų labai brangių, sudėtingų tyrimų. Būna ir taip, kad po sudėtingų tyrimų vis tiek reikalingas ultragarsas kaip patikslinimas,“ – tvirtina dr. A. Ulys.

Ultragarso tyrimas plačiai naudojamas ortopedijoje, reumatologijoje, traumatologijoje, neonatologijoje, kitose medicinos srityse. Pasitaiko atveju, kai pacientą tiriant dėl nevaisingumo, ultragarso tyrimu buvo diagnozuotas sėklidžių vėžys. Be ultragarso tyrimo vėžio diagnostika neįsivaizduojama ir urologijoje. Konferencijoje taip pat aptarta, kaip ultragarso tyrimas pasitarnauja skubiojoje medicinoje.

 

Atnaujinta 2021-05-17 15:52