Atgal

Tarptautiniame internetiniame seminare – NVI specialistai ir kviestinis lektorius iš Šveicarijos

   Bir. 15, 2021

Lietuvos senologijos draugija ir Nacionalinis vėžio institutas kartu su kviestiniu lektoriumi prof. Beatu Thurlimannu (San Galenas, Šveicarija) praėjusį šeštadienį organizavo tarptautinį internetinį seminarą per Didžiosios Britanijos platformą iBreast Book by Yazan Masannat. Seminaras buvo transliuojamas Europos Sąjungos bei Rytų Azijos šalims, diskusijoje dalyvavo kolegos iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

 

Nacionalinio vėžio instituto (NVI) Krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyriaus vedėjas prof. Valerijus Ostapenko neslepia pasitenkinimo, jog dvi valandas trukęs tarptautinis internetinis seminaras pavyko. Pranešimus padarė keturi Lietuvos mokslininkai, moderavo dr. Yazan Masannat, onkoplastinės chirurgijos ekspertas iš Škotijos Aberdyno karališkosios ligoninės, kviestinis lektorius prof. B. Thurlimannas kalbėjo apie San Galeno konferencijos naujienas. Kadangi San Galeno konsensusas dar nėra išplatintas, prof. B. Thurlimanno pranešimas buvo labai laukiamas. Prisijungti galėjo ne tik Europos ir Azijos mokslininkai, kurie dirba krūties vėžio patologijos srityje bei vertina gydymo rezultatus, su kolegomis iš Jungtinių Amerikos valstijų diskutuota apie gydymo strategiją pasirenkant mastektomiją neatlikus genetinio ištyrimo.

„Mes pirmą kartą išgirdome, ko verti mūsų pranešimai. Doc. dr. Giedrė Smailytė perskaitė pranešimą apie Nacionalinę patikros programą dėl krūties vėžio – apibūdino programos privalumus, paminėjo trūkumus ir tai, su kokiomis problemomis susiduriame vykdydami programą.

Antroji tema – dr. Arvydas Burneckis ir gydytoja radioterapeutė Šarūnė Liukpetrytė pristatė, kaip Nacionaliniame vėžio institute pasikeitė radioterapija COVID-19 pandemijos metais. Visi supranta, kad medikai buvo atsidūrę labai keblioje situacijoje, kai negalėdami nutraukti suplanuoto gydymo, turėjo maksimaliai užtikrinti onkologiniams pacientams saugumą nuo infekcijos. Siekdami trumpinti kontaktą su pacientais, mūsų gydytojai moksliškai pagrįstai parengė ir praktiškai įdiegė naujas spindulinės terapijos metodikas, kurios leido sutrumpinti spinduliavimo laiką ir nepabloginti rezultatų – sugebėjome realizuoti visą suminę dozę.

Ir dar vienas svarbus momentas. Daugelyje šalių per pandemiją chirurginis darbas buvo praktiškai sustabdytas. Seminare gyd. Andrejaus Ostapenko pateikė pranešimą, kaip NVI pavyko dirbti pandemijos metu – mes tik penkiais procentais sumažinome operacijų apimtis. Vykdydami SAM nurodymus, tvarkingai suorganizavome darbą skyriuje užtikrindami gerą pacientų gydymo kokybę ir jų bei personalo apsaugą nuo infekcijos. Praktiškai įrodėme, jog galima oganizuoti ligonių gydymą nemažinant jų srautų, ir turėti gerus rezultatus. Būtent šiuo COVID-19 patyrimu ir pasidalijome.

Mano pranešimas buvo apie NVI patirtį atliekant onkoplastines operacijas pacientėms, kai ligos prognozė yra bloga. Mes palyginome dvi pacienčių grupes – pacienčių grupę su blogais prognostiniais faktoriais, kurioms atliktos onkoplastinės operacijos, su pacienčių grupe, kurioms diagnozuota geros prognozės liga ir atliktos mastektomijos. Analizavome savo medžiagą – 10 metų rezultatus, kurie parodė, jog naudojant multivariacinę Cox regresijos analizę, nėra išgyvenamumo skirtumų. Tai dar vienas žingsnis, kuris rodo, kad mūsų įstaigoje įdiegtos krūtų onkoplastinių operacijų metodikos ir rezultatai yra aukštai vertinami tarptautinių konferencijų metu, esame cituojami, kolegos užsienyje naudoja mūsų medžiagą.

Dalyvavome Europos Onkoplastinių chirurgų draugijos organizuotame tyrime, kuriame dalyvavo 17 centrų ir kurio rezultatai  jau publikuoti“, – pasakoja prof. V. Ostapenko.

Lietuvos senologijos draugija kasmet organizuoja tarptautines konferencijas, kuriose aptariamos aktualios krūties vėžio diagnostikos ir gydymo naujovės. Prof. V. Ostapenko teigimu, per gerą dešimtmetį pavyko nuveikti didžiulį darbą, kurį atlikti talkino žymiausi Europos ir pasaulio mokslininkai bei klinicistai. „Krūties vėžio temos autoritetai kasmet mielai atvažiuoja į Lietuvą. Jų dėka NVI krūties vėžį diagnozuojančios ir gydančios komandos lygis pakilo ir tai leido mums prieš šešerius metus sėkmingai gauti tarptautinę akreditaciją. Šiandien dirbame, kaip pirmasis Baltijos šalyse akredituotas krūties vėžio centras, – sako prof. V. Ostapenko. – Kadangi situacija per COVID-19 pandemijos metus pasikeitė, pasirinktas labai geras formatas – tarptautiniai internetiniai seminarai, kuriuos organizuoti Lietuvoje nėra labai sudėtinga, tačiau tokiuose renginiuose neturime išorinio vertinimo. Mums tikrai aktualu, ką galvoja apie mūsų darbus kiti kolegos, žymūs Europos mokslininkai“. 

 

Atnaujinta 2021-06-15 13:01