Atgal

Kraujo ir gimdos nuograndų imuninių ląstelių tėkmės citometrinė analizė moterims, kenčiančioms nuo nepaaiškinamo nevaisingumo

   Lie. 15, 2021

 

IŠ EUROPOS SĄJUNGOS SOCIALINIO FONDŲ LĖŠŲ FINANSUOJAMO PROJEKTO

NR. 09.3.3-LMT-K-712-24-0158 „KRAUJO IR GIMDOS NUOGRANDŲ IMUNINIŲ LĄSTELIŲ TĖKMĖS CITOMETRINĖ ANALIZĖ MOTERIMS, KENČIANČIOMS NUO NEPAAIŠKINAMO NEVAISINGUMO“

ĮGYVENDINIMAS

 

Mokslinis tyrimas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal priemonę Nr. 09/3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“

  • Projekto įgyvendinimo pradžia: 2021 m. liepos 1 d.
  • Projekto įgyvendinimo pabaiga: 2021 m. rugpjūčio 31 d.
  • Projekto vertė: 1 770,14 Eur (projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų).

 

Projekto santrauka: Imunologinis nevaisingumas, atsirandantis dėl gimdoje esančių imuninių ląstelių populiacijos disproporcijos. Šiuo metu imunologinis nevaisingumas nėra pakankamai diagnozuotas, daugiausia dėl to, kad nėra standartizuotų tyrimų. Šiame projekte bus tiriamos gimdos nuograndos ir kraujas, siekiant nustatyti imuninių ląstelių proporcijas ir galimą koreliaciją tarp kraujo ir gimdos nuograndų. Nustačius šį ryšį (tarp kraujo ir gimdos nuograndų) galima sėkmingai nustatyti imunologinį nevaisingumą. Taip diagnostika taptų prieinamesnė, nes kraujo mėginio paėmimas yra žymiai paprastesnis nei iš gimdos. Šis projektas leis ne tik diagnozuoti imunologinį nevaisingumą, bet ir padės suprasti imuninių ląstelių populiacijas moterų gimdoje. Projekte dalyvaus iki 10 moterų, suskirstytų į 3 grupes, atsižvelgiant į jų vaisingumą: 1) vaisingos, 2) nevaisingos dėl nustatytos neimunologinės priežasties, 3) nevaisingos dėl neaiškios priežasties (įtariamas imunologinis nevaisingumas). Vykdant projektą bus išspręsta keletas techninių sunkumų. Pirma, imuninių ląstelių išskyrimas iš gimdos nuograndų, siekiant sukurti ląstelių suspensiją, kurią galima palyginti su krauju. Antra, siekiant nustatyti paviršiaus ir tarpląstelinių imuninių ląstelių žymenis, atliekami keli skirtingi antikūnų dažymo protokolai, paviršiniams ir viduląsteliniams žymenims. Galiausiai ląstelės bus analizuojamos naudojant tėkmės citometrijos metodiką, LSR II citometro pagalba.

Projekto tikslas – surinkti ir išanalizuoti vaisingų moterų, taip pat moterų, turinčių neaiškios kilmės nevaisingumą, kraujo ir gimdos nugrando mėginius, siekiant atrasti ląstelių komponentus, kurie galėtų būti nevaisingumo diagnostikos įrankis.

Projekto uždavinys – rasti koreliaciją tarp ląstelių populiacijos kraujyje ir gimdos nuogranduose ir ieškoti elementų, skiriančių vaisingas moteris ir moteris sergančios nevaisingumą neaiškios kilmės.



Atnaujinta 2021-09-30 11:28