Atgal

Seminaras kolegoms iš Latvijos: abliacinių procedūrų patirtimi dalijosi dr. Mantas Trakymas

   Lie. 13, 2021

Per daugiau nei 20 metų sukaupta patirtimi Nacionalinio vėžio instituto radiologai dalijosi su kaimynais – kaip atlikti abliacijos procedūras intervencinis radiologas dr. Mantas Trakymas mokė kolegas iš Latvijos.

Nacionaliniame vėžio institute (NVI) minimaliai invazinės procedūros – abliacijos įvairiais energijos šaltiniais – taikomos gydant daugelio  lokalizacijų navikus, dažniausiai kepenų, inkstų plaučių. Procedūroms atlikti naudojamos radio dažnio, mikrobangos, šaltis ir karštis.  Sukaupta daugiau nei 20 metų patirtis.

NVI Diagnostinės ir intervencinės radiologijos skyriaus radiologas dr. Mantas Trakymas pirmoje seminaro dalyje pristatė tris skirtingus klinikinius atvejus. Buvo aptarti trys pacientai, kuriems numatomos atlikti abliacijos.  Gydytojas komentavo pacientų su skirtingomis piktybinių navikų lokalizacijomis ligos istorijas, pristatė radiologinius vaizdus, kitų tyrimų rezultatus, buvusias chirurgines operacijas ir abliacijas.

Antroje – praktinėje seminaro dalyje buvo sėkmingai atliktos numatytos abliacijos procedūros. Netolimoje ateityje dr. M. Trakymas planuoja nuvykti į Latviją ir padėti seminare dalyvavusiems gydytojams atlikti pirmąsias procedūras savo klinikose.

„Džiugu, jog turime galimybę pasidalyti žiniomis ir patirtimi su kaimyninės šalies kolegomis. Dėkingi įmonei „AmberCell solutions“, kurie padėjo surengti seminarą, kuris yra viena iš kuriamo Abliacijų kompetencijos centro veiklų. Praktinėje seminaro dalyje mokėme naudotis terminės abliacijos įranga, taikoma atliekant abliacijas kepenyse, plaučiuose, skydliaukėje, inkstuose. Įranga yra unikaliai gera ne tik tada, kai abliuojami nedideli dariniai, bet ir tais atvejais, kai norime atlikti didesnes abliacijas. Svarbu, kad gydant piktybinius navikus minimaliai invazinį metodą – abliaciją – galima kartoti. Ir dar vienas svarbus momentas – kuo mažesnis navikas, tuo labiau tikėtina sėkminga abliacija,“ – dr. Mantas Trakymas.

Šiuo metu Latvijoje intervenciniai radiologai neturi galimybių specializuotis šioje srityje – nėra klinikų, kur būtų atliekamos abliacijos. NVI mielai sutinka dalytis savo patirtimi ir padėti latviams įsidiegti naujoves.

„Mūsų kolega intervencinis radiologas dr. Mantas Trakymas turi unikalią patirtį. Lietuvoje – tai labiausiai patyręs abliacijų, inovatyvių minimaliai invazinių gydymo metodų pionierius, autoritetas visose Baltijos šalyse.  Jis pirmasis pradėjo onkologines mikroabliacijas – mikrobangomis, radiodažnio bangomis, krioabliacijas gydant kepenų, inkstų navikus. Jau atlikos ir kaulų, galvos-kaklo srities navikų, kasos, krūties, prostatos navikų bei įvairių lokalizacijų sarkomų abliacijos. Na, o šis renginys kaip tik ir parodo, kad NVI dirba aukščiausios kvalifikacijos specialistai. Kaip vėžio gydymo centras mes turime galimybę būti ir intervencinių onkologinių procedūrų kompetencijų centru. Dr. M. Trakymas dirba jau daugiau nei 20 metų. Tačiau ir gerokai anksčiau, prieš 40 m., NVI dirbo intervencinės radiologijos pradininkai – turiu galvoje dr. Ramūno Ambrozaičio darbus angiografijos srityje. Esame mamografinių tyrimų, intervencinių radiologinių procedūrų diagnozuojant ir gydant įvairias onkologines ligas pradininkai. Taigi, turime gilias tradicijas,“ – pasakoja Diagnostinės ir intervencinės radiologijos skyriaus vedėja dr. Jurgita Ušinskienė.

Liepos 15 d. intervencinis radiologas dr. Mantas Trakymas konsultavo kolegas Klaipėdoje, vedė seminarą ir mokė abliacijų atlikimo metodikos Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

 

 

Atnaujinta 2021-07-16 14:26