Projektas „Atrankinės patikros dėl onkologinių ligų programų efektyvumo didinimas Rytų regione“
IŠ EUROPOS SĄJUNGOS STRUKTŪRINIŲ FONDŲ LĖŠŲ BENDRAI FINANSUOJAMO PROJEKTO NR. 08.4.2-ESFA-V-619-01-0001 „ATRANKINĖS PATIKROS DĖL ONKOLOGINIŲ LIGŲ PROGRAMŲ EFEKTYVUMO DIDINIMAS RYTŲ REGIONE“ ĮGYVENDINIMAS
Viešoji įstaiga Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos (toliau – VUL Santaros klinikos) kartu su partneriu Nacionaliniu vėžio institutu (NVI) įgyvendina projektą Nr. 08.4.2- ESFA-V-619-01-0001 „Atrankinės patikros dėl onkologinių ligų programų efektyvumo didinimas Rytų regione“ (toliau – Projektas), finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų Europos socialinio fondo lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ priemonės 08.4.2-ESFA-V-619 Sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas onkologinių ligų srityje“.
Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia – 2019 m. spalio 28 d.
Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga – 2023 m. gruodžio 31 d.
Projekto vertė – 395 964,64 Eur (Europos Sąjungos struktūrinių fondų Europos socialinio fondo lėšos).
Projekto tikslas – didinti atrankinės patikros dėl onkologinių ligų programų įgyvendinimo efektyvumą Rytų regione, siekiant sumažinti mirtingumą nuo gimdos kaklelio vėžio, krūties vėžio ir storosios žarnos vėžio bei skatinti sveiką senėjimą.
Projekto uždavinys – Pasirengti koordinuoti atrankinės patikros dėl onkologinių ligų programas Rytų regione.
Projekto veiklos:
Lietuvoje onkologinės ligos užima antrą vietą bendroje mirtingumo struktūroje ir didžiausias mirtingumas yra darbingo (45–64 m.) amžiaus žmonių grupėje. Deja, bet pastaraisiais metais yra stebimas ir didėjantis sergamumas onkologinėmis ligomis. Per pastaruosius 20 metų sergamumas padidėjo beveik du kartus, vertinant absoliučiais skaičiais (nuo 12849 gyventojų 1997
m. iki 24265 - 2016 metais), o standartizuotas sergamumo piktybiniais navikais rodiklis padidėjo daugiau nei 2,3 karto (nuo 359,4/100000 gyventojų 1997 metais iki 846/100 000 gyventojų 2016 metais). Daugelio šalių patirtis rodo, kad šias problemas galima spręsti, efektyviai vykdant Europos Sąjungos rekomenduojamas onkologinių ligų profilaktinės patikros programas. Lietuvoje trijų onkologinių ligų – gimdos kaklelio, krūties ir storosios žarnos vėžio profilaktinės patikros programos vykdomos neefektyviai. Vienas iš svarbiausių kriterijų, būtinų efektyvių programų vykdymui, yra maksimalus tikslinės populiacijos įtraukimas į programas. Remiantis Valstybinės ligonių kasos duomenimis, 2017 m. Lietuvoje, prevencinės ir ankstyvosios diagnostikos programose dalyvavo: gimdos kaklelio vėžio - 15,3 proc., krūties vėžio - 23,4 proc., storosios žarnos vėžio - 24,0 proc. Siekiant pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą onkologinių ligų srityje – būtina vykdyti gimdos kaklelio, krūties ir storosios žarnos vėžio atrankines profilaktines programas, vadovaujantis Europos Komisijos patvirtintomis rekomendacijomis ir tokiu būdu užtikrinti maksimalų jų efektyvumą.
Įgyvendinant Storosios žarnos ir krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programas, numatoma šalyje plėtoti storosios žarnos ir krūties vėžio ankstyvąją diagnostiką, taikant efektyvius medicinos mokslo ir praktikos įrodymais pagrįstus metodus.
VULSK ir NVI gydytojai specialistai atliks Europos mokslininkų parengtų gairių „European Guidelines for Quality Assurance in Colorectal Cancer Screening and Diagnosis” ir „European Guidelines for Quality Assurance in Breast Cancer Screening and Diagnosis“, kurios bus išverstos į lietuvių kalbą, analizę ir su teisėkūros ekspertų pagalba adaptuos jas nacionaliniams poreikiams, t.y. projekto metu, iš minėtų gairių bus išrinkti tie mokslo įrodymais pagrįsti dalykai, kurie galės būti integruoti į Lietuvos sveikatos sistemą, kaip storosios žarnos ir krūties vėžio programų vykdymo, kokybės užtikrinimo ir kokybės kontrolės reikalavimai.
Pagrindiniu Projekto rezultatu reikėtų laikyti socialinę naudą – prevencija prieš itin sparčiai plintančias onkologines ligas – , kurią pajus visos tikslinės šalies gyventojų grupės. Projekto rezultate įkurtas koordinacinis centras bei sukurta teisinė bazė vykdomos veiklos įteisinimui, neabejotinai užtikrins projekto veiklų tęstinumą. Parengtos ir išversto į lietuvių kalbą Atrankinės patikros metodikos specialistams bus laisvai prieinamos specializuotuose tinklapiuose, kuriomis galės naudoti įvairių asmens sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys su onkologinėmis ligomis. Projekto metu planuojamuose renginiuose asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai ir visuomenės sveikatos specialistai įgis žinių ir praktinių įgūdžių, kuriuos galės taikyti savo tiesioginiame darbe, tiek projekto įgyvendinimo metu, tiek įgyvendinus projektą, todėl bus teikiamos geresnės kokybės sveikatos priežiūros paslaugos onkologinių ligų prevencijos atveju. Vieningos metodinės rekomendacijos padės užtikrinti aukštą paslaugų teikimo kokybę bei prisidės prie sergamumo storosios žarnos bei krūties vėžio ligomis, mažinimo. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu įgytos žinios ir patirtis įgalins projekto dalyvius, dirbančius su storosios žarnos bei krūties vėžio ligų prevencinėmis programomis, skleisti gerąją patirtį kitiems onkologijos ligų specialistams, bendradarbiauti ir dalytis patirtimi su atitinkamų sričių kitų Europos Sąjungos šalių specialistais.
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
Įmonės kodas: 111959420
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
Paramos sąskaita: AB SEB bankas
LT85 7044 0600 0616 2336
El. paštas: infonvi.lt (fiziniams asmenims)
administracijanvi.lt (juridiniams asmenims)
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |