Atgal

Projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyviams – pažintis su spinduline terapija NVI

   Rug. 25, 2021

Kas yra spindulinė terapija? Kaip veikia linijinis greitintuvas? Kokio tikslumo reikia atliekant spindulinę terapiją? Į šiuos ir kitus klausimus projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyviams atsakė NVI Medicinos fizikos skyriaus specialistai. Čia svečiams ir buvo surengta ekskursija.

Būsimojo ISM Naujųjų programų ir verslo inovacijų studento Benedikto Žemaičio tėvai – medikai. Nors pats pasirinko kitokią studijų kryptį, vaikinui susipažinti su medicina arčiau atrodė įdomu.  „Sužinojau apie vėžio gydymo procesą. Apie jį daug girdėjau, bet nebuvau matęs, kaip tai atrodo realybėje, kokie tai sudėtingi procesai, kokio tikslumo, žmogiškojo darbo reikia,“- įspūdžiais po ekskursijos dalinosi Benediktas.

Kita projekto dalyvė Greta Valasevičiūtė nuo rudens studijuos Odontologiją Vilniaus universitete. Merginą sužavėjo ir sudėtinga spindulinei terapijai naudojama technika, ir NVI  personalas. „Mane labiausiai nustebino naudojama technika. Labai patiko tokie šilti, nuoširdūs čia dirbantys specialistai, jų profesionalumas, darbo greitis. Stebint specialistų darbą, matosi, kiek tam reikia pastangų ir laiko, mokėti viską gerai valdyti. Tai pasirodė labai sudėtinga,“ – pasakoja Greta.

Šilti įspūdžiai po susitikimo liko ir ekskursiją vedusiam NVI Medicinos fizikos skyriaus vedėjui dr. Jonui Veniui. „Papasakojom apie spindulinės terapijos eigą, pabrėždami, kokį vaidmenį medicinos įstaigoje atlieka medicinos fizikai. Įspūdis apie abiturientus geras: jie domisi, be to, žino kaip kuriuos fizikos niuansus, kurie paprastai lieka nuošaly. Įspūdis tikrai geras,“ – pasakoja dr. J. Venius.

Anot fiziko, abiturientų įspūdis, kad spindulinė terapija yra sudėtinga procedūra – visiškai teisingas. „Spindulinė terapija yra sudėtinga. Todėl savarankiškai dirbti šioje srityje galima tik po 2 metų mokymosi – panašiai kaip ir gydytojams rezidentams. 2 metus jie dirba kaip mokiniai ir tik vėliau gali pradėti dirbti savarankiškai,“ – kalba dr. J. Venius.

Apie projektą

Dalyvauti projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“  kasmet kviečiami iniciatyvūs ir gerai besimokantys moksleiviai iš visos Lietuvos, taip pat iš užsienio šalyse esančių lietuvių mokyklų. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas patiems geriausiems baigiamųjų klasių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla ir tapti aktyvesniais piliečiais.

Projektą organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija. Projekto dalyviai turi galimybę iš arti pamatyti Lietuvos institucijų ir politikų kasdienį darbą ir savaitę patys dalyvauti šioje veikloje.

2021 m. projektas vyksta 13-ąjį kartą. Per 12 metų projekte jau dalyvavo, su valstybės politine veikla susipažino ir tapti aktyviais piliečiais paskatinti buvo daugiau nei 350 moksleivių.

Atnaujinta 2021-08-25 14:28