Atgal

NVI mokslininkei dr. Kristinai Šnipaitienei už geriausią disertacinį darbą apdovanojimas iš Prezidento rankų

   Lap. 11, 2021

Vakar Nacionalinio vėžio instituto mokslininkė dr. Kristina Šnipaitienė iš Prezidento Gitano Nausėdos rankų atsiėmė apdovanojimą už geriausią 2020 m. apgintą disertacinį darbą. Laureatais pripažinti dešimt jaunųjų mokslininkų ir visiems jiems buvo įteikti Prezidento sveikinimo raštai.

Dr. Kristina Šnipaitienė (Stuopelytė) praėjusiais metais Vilniaus universitete apgynė disertaciją „Organizmo skysčių RNR tyrimai prostatos vėžio diagnostikai ir ligos eigos prognozavimui biologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti. Mokslinio darbo vadovė – prof. Sonata Jarmalaitė. Darbas parengtas Nacionaliniame vėžio institute.

„Lietuvai visada buvo ir bus reikalingi aukštos kvalifikacijos ir plataus akiračio ekspertai. Kartais jų svarbą išryškina kritinės situacijos, tokios kaip koronaviruso pandemija. Tačiau savo dalyko žinovų mums reikia kiekvieną dieną, kad sklandžiai vyktų visuomeniniai, kultūriniai, ekonominiai procesai“, – sakė Prezidentas Gitanas Nausėda.

Įkvepiantis jaunųjų mokslininkų pavyzdys, pasak prezidento, leidžia tikėtis, kad Lietuvos mokslo politikoje taip pat gali rastis daugiau sveikų ambicijų ir permainų alkio.

Šalies vadovo teigimu, labai svarbu, kad politinių partijų susitarimas dėl Lietuvos švietimo politikos greičiau atvertų naujų galimybių visai Lietuvos mokslo bendruomenei.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos duomenimis, šiemet konkursui pasiūlytas 71 mokslinis darbas: gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslų srityje – 39 darbai, humanitarinių ir socialinių mokslų – 32 darbai.

Atnaujinta 2021-11-11 12:43