Atgal

„Esate vienas pirmųjų susikūrusių Europos onkologijos centrų, išaugęs iki specializuoto instituto“, – pasakė eurokomisarė Stella Kyriakides

   Gru. 03, 2021

Stella Kyriakides, Europos Komisijos narė, atsakinga už sveikatą ir maisto saugą:

„Gerbiami ponios ir ponai, man malonu, kad galiu prisijungti prie jūsų švenčiant Lietuvos Nacionalinio vėžio instituto 90-ąjį jubiliejų. Esate vienas pirmųjų susikūrusių Europos onkologijos centrų, išaugęs iki specializuoto instituto. Jūs atlikote ir atliekate aukšto lygmens mokslinius tyrimus, padėjote ir padedate pacientams ir jų šeimoms. Noriu pasveikinti kiekvieną, kuris buvo ir yra, šios kelionės dalis.

Kaip bendruomenė, mes darome daug, kad išvengtume vėžio. Tačiau vėžio atvejų vis tiek daugėja. Todėl turime dar daugiau dirbti vėžio prevencijos ir gydymo klausimais. Lietuvos Nacionalinis vėžio institutas šioje srityje gali būti lyderis. Europos kovos su vėžiu plano tikslas – remti vėžio prevencijos gerinimą, pagerinti onkologinių pacientų ir jų šeimų gyvenimą. Europos vėžio centrų tinklo sukūrimas iki 2025-ųjų yra šio proceso dalis. Taip pat padėsime Europos Sąjungos narėms sukurti Europos referencijos centro tinklą, kuris apjungtų ir dažnų, ir retų onkologinių ligų gydymą. Tai padės pasiekti dar geresnių vėžio gydymo ir diagnostikos rezultatų. Šis tinklas padės gydyti pacientus tarptautiniu mastu ir jiems suteikti personalizuotą gydymą. Tai reiškia, kad Europos Sąjungos šalys tarpusavyje galės dalintis naujausia informacija. O jums šiame tinkle teks svarbus vaidmuo – dalintis savo patirtimi su kitais.

Naujausi duomenys rodo, kad Covid-19 pandemija turi neigiamos įtakos onkologiniams pacientams visoje Europoje – dėl pandemijos Europoje gali būti laiku nediagnozuota net milijonas vėžio atvejų. Vienas iš penkių onkologinių pacientų Europoje šiuo metu negauna operacijos ar gydymo chemoterapija, kurio jam reikia. Tai reiškia, kad turime bendradarbiauti glaudžiau ir dažniau. Turime stiprinti sveikatos priežiūros paslaugas. Ir tai mes ketiname daryti įgyvendinant Europos kovos su vėžiu planą.

Ponios ir ponai, vėžio prevencijos ir gydymo ateitis gali būti šviesi. Ir tai priklauso nuo jūsų darbuotojų užsispyrimo. Ir, dėkui Europos kovos su vėžiu planui, dėl to turime naują požiūrį į vėžio gydymą ir prevenciją. Galime atrasti šios ligos silpną vietą. Bet tik tokiu atveju, jei efektyviai bendradarbiausime visoje Europos Sąjungoje. Leiskite užbaigti kalbą, dar kartą pasveikinant jus ir paraginti prisijungti prie manęs šioje kelionėje.“

 

Atnaujinta 2021-12-03 15:11