Atgal

NVI bendruomenę sveikino įstaigos direktorius dr. E. Janulionis, ministrai A. Dulkys ir J. Šiugždinienė, dekanas prof. A. Utkus

   Rgs. 02, 2022

Rugsėjo 2 d. Nacionaliniame vėžio institute Didžiojoje prof. K. Pelčaro salėje vyko tradicinis, NVI kolektyvą suburiantis renginys - Mokslo ir žinių dienos šventė.  Per renginį pagerbti ilgamečiai Instituto darbuotojai, bendruomenę su švente sveikino NVI direktorius dr. Ernestas Janulionis, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus, sveikinimus perdavė Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, skambėjo grupės „El Fuego“ muzika.

Su Mokslo ir žinių diena NVI bendruomenę sveikino Instituto vadovas dr. Ernestas Janulionis. „Šiandien pradedame naujus atsakingus 2022/2023 mokslo metus. Mokslo ir žinių diena labiausiai reikšminga tiems, kurie eina į pirmą mokyklos klasę – tai yra mūsų vaikams ir anūkams. Reikšminga ši diena jaunimui, pradedančiam universitetuose pasirinktas studijas, kurios nulems gyvenimo kelią. Mes jau seniai savo gyvenimo kelią pasirinkome ir, esu tikras, kad nei vienas iš mūsų nekeistume to pasirinkimo.

Mūsų įstaiga istoriškai vienija mokslą, mokymą ir gydymą – tad mokslo metų pradžia tikrai pati svarbiausia metų diena. O svarbiausia – tai, kad visuose šiuose procesuose dalyvaujame mes visi  - gydytojai, mokslininkai, medicinos fizikai, bendrosios praktikos slaugytojai, radiologijos technologai, kitų specialybių darbuotojai.

Nacionalinis vėžio institutas tvirtai eina į savo istorijos šimtmetį - sutelkdamas savo pajėgas, apjungdamas įvairių onkologų kartų patirtį, profesinį išmanymą. Judame į priekį nuosekliai, įveikdami išorines kliūtis, stiprindami mūsų bendruomenę ir, svarbiausia, ginčus paversdami konstruktyviais sprendimais,“ – NVI bendruomenę sveikino dr. E. Janulionis.

NVI bendruomenei sveikinimą taip pat perdavė Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys: „Savo sveikinimą noriu pradėti nuo Winstono Churchillio citatos, kad „visi nuostabūs dalykai yra paprasti ir aprašomi vienu žodžiu: tai Laisvė, Teisingumas, Garbė, Pareiga, Gailestingumas, Viltis“.

Mūsų visų gyvenimus lydi nuolatinis triukšmas, kuriame susilieja  kasdieniniai smulkūs ir dideli reikalai, šeimos laimės ir problemos, mokslo, darbo ir asmeniniai nusivylimai ir pasiekimai.

Bet visada ateina ta akimirka, kuomet viskas užtyla, ir mes liekame apmąstymuose apie vertybes, kurias taip galantiškai išvardino Churchillis.

Jos sudaro žmogiškumo šerdį ir nepaisant viso technologinio progreso, jos yra tai, ką žmonija pasiekė geriausio.

Man iš jų gražiausia yra Viltis. Nes ji nepavaldi laikui ir visada lieka su mumis, kas benutiktų. Kolegos, daugeliui Jūs esate Vilties įsikūnijimas. Iš vienos pusės tai didžiausia misija ir prasmė, kokia gali būti duota žmogui; iš kitos pusės, tai didžiausia atsakomybė, kokia tik gali lydėti mums. Nes kai nelieka Vilties, nelieka nieko.

Kolegos, lenkiu žemai galvą prieš Jus už Jūsų pasirinkimą būti Vilties ambasadoriais ir linkiu, kad gyvenimo triukšmas neužtildytų Vilties jumyse ir Jus šviestumėte mums visiems, visai Lietuvai.

Su Švente Jus visus, visus Nacionalinio vėžio instituto bendruomenės narius,“ – Instituto kolektyvą sveikino Sveikatos apsaugos ministras.

Sveikinimus NVI bendruomenei taip pat perdavė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. „Ši diena lyg simbolinis startas, nors jūsų darbai niekada nesustoja, institutas nenutyla. Juo labiau kad jūsų veikla labai glaudžiai, labai tiesiogiai susijusi su kasdiene žmonių gerove. Iš medicinos ir sveikatos mokslų visuomenė tikisi labai daug. Pastaraisiais metais lūkesčius dar labiau sustiprino pandemijos išbandymai ir greitas mokslininkų atsakas per trumpą laiką išrastomis vakcinomis. Tai tik vienas iš pavyzdžių, ką gali sveikatos mokslai. Jūs dirbate ypatingai jautrioje sveikatos srityje - jūsų darbas, jūsų pasiekimai kasdien gelbsti gyvybes. Mokslo pažanga čia labai svarbi. Inovacijos sveikatai gerinti yra viena iš trijų Lietuvos misijomis grįstų mokslo ir inovacijų programų. Tikimės, misijų programos, vienydamos bendras mokslo ir verslo pastangas, taps naudingu įrankiu, padėsiančiu spręsti valstybės gyventojų iššūkius. Vienas jų – sveikata, ilgesnė ir kokybiškesnė gyvenimo trukmė. Jūs jau kuriate tas inovacijas, aktyviai bendraujate su kolegomis užsienio šalyse, jūsų darbuotojų indėlis į medicinos mokslus vertinamas tarptautiniu mastu. Didžiuojamės ir džiaugiamės jūsų pasiekimais. Linkiu sėkmės jūsų darbuose, visose veiklose, taip pat ir auginant jaunąją medikų bei tyrėjų kartą. Prasmingų, atradimais paženklintų akademinių metų!“ – linkėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

Sveikindamas NVI bendruomenę VU Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus pasidžiaugė kiekvienų metų rudenį vis sugrįžtančia mums visiems svarbia Mokslo ir žinių švente. „Man didelė garbė pasveikinti Nacionalinio vėžio bendruomenę ne tik savo, bet ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto vardu. Jūs esate labai svarbūs fakulteto partneriai, taip pat, dirbdami kasdienį medikų darbą, esate  labai svarbūs pacientams. Nuoširdžiai linkiu visiems sėkmės“, – pasakė prof. A. Utkus.

Ilgamečiams darbuotojams – NVI administracijos padėkos

Per renginį pagerbta 11 ilgamečių, daugiau, nei 30 metų NVI dirbančių darbuotojų. NVI administracijos padėkos už atsidavimą pasirinktai profesijai ir ilgametį sąžiningai atliekamą darbą, už dosniai dalijamą sukauptą klinikinę patirtį, už ypatingą dėmesį pacientui, už NVI bendruomenės tradicijų ir vertybių puoselėjimą įteiktos gydytojui chirurgui Egidijui Sangailai, gydytojai onkologei radioterapeutei Violetai Jurgelevičienei, gydytojui akušeriui ginekologui Eugenijui Druliai, gydytojui anesteziologui reanimatologui Albinui Mekšriūnui.

NVI administracijos padėkos už atsidavimą pasirinktai profesijai ir ilgametį sąžiningai atliekamą darbą, už ypatingą dėmesį pacientui, už NVI bendruomenės tradicijų ir vertybių puoselėjimą įteiktos bendrosios praktikos slaugytojai Reginai Juknevičienei, radiologijos technologei Romai Nalivaikienei, bendrosios praktikos slaugytojai Janinai Mamaniškienei, radiologijos technologei Elenai Urbaitienei, bendrosios praktikos slaugytojai Aldonai Venclovienei.

NVI administracijos padėkos už ilgametį sąžiningai atliekamą darbą, už NVI  bendruomenės tradicijų ir vertybių puoselėjimą įteiktos Biomedicininės fizikos laboratorijos vyriausiajai specialistei Danutei Bulotienei ir Klinikinės onkologijos laboratorijos vyriausiajai specialistei Redai Žemaitytei.

Po apdovanojimų NVI bendruomenė klausėsi šventinio koncerto – Didžiojoje prof. K. Pelčaro salėje skambėjo gražiausios grupės „El Fuego“ dainos. Vėliau NVI kolektyvas susibūrė prie šventinio kavos puodelio.

Atnaujinta 2022-09-02 12:33