Atgal

NVI darbą vertino OECI tarptautinio audito ekspertai

   Sau. 27, 2023

Sausio 25-26 dienomis Nacionaliniame vėžio institute lankėsi OECI tarptautinio audito ekspertai. Svečių komandoje dirbo ekspertai iš Vengrijos, Italijos, Švedijos, Lenkijos ir Nyderlandų. Buvo vertinama NVI klinikinė ir mokslinė veikla.
 
NVI veiklą audituojančią komandą sudarė jos pirmininkas, Nacionalinio onkologijos instituto medicinos direktorius, gydytojas radiologas Jozsef Lovey(Budapeštas, Vengrija), Europos onkologijos instituto personalo slaugytoja Sefania Grisanti (Milanas, Italija), Nacionalinio vėžio instituto „Foundation G. Pascale”gydytojas gastroenteorologas Mario de Bellis (Neapolis, Italija), Karolinskos universitetinės ligoninės Slaugos plėtros skyriaus direktorė May-Len Strom (Švedija), Akreditacijos Velkopolskos Lenkijos vėžio centre vadovė Eliza Dąbrowska (Poznanė, Lenkija), OECI A&D koordinatorės: Hilde Dijcker-van der Linden ir Heidi van Doorne-Nagtegaal (Nyderlandai).
 
Ekspertų komanda lankėsi instituto mokslinėse laboratorijose ir klinikoje: susipažino su vykdomu darbu Chemoterapijos su dienos stacionaru, Diagnostinės ir intervencinės radiologijos, Onkologinės radioterapijos, Branduolinės medicinos, Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos ir onkologijos, Galvos-kaklo ir odos navikų chirurgijos, Krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyriuose). 
 
Nacionalinis vėžio institutas nuo 2008 m. yra visateisis Europos vėžio institutų organizacijos (OECI) narys ir aktyviai dalyvauja šios organizacijos veikloje. 2013 m.  NVI buvo akredituotas kaip onkologines paslaugas teikianti bei mokslinius tyrimus atliekanti įstaiga, atitinkanti visus onkologijos srities institutų europinius standartus. 2018 m. Nacionaliniame vėžio institute sėkmingai įvyko reakreditacijos procedūra.
 
Europos vėžio institutų organizacija (OECI)
 
1977 m. Tarptautinė sąjunga prieš vėžį (angl. International Union Against Cancer, IUAC) surengė 60 onkologijos lyderių iš Europos bei kitų pasaulio valstybių susirinkimą Vienoje. Šio susirinkimo tikslas buvo skatinti didesnį bendradarbiavimą tarp pasaulyje esančių vėžio institutų vėžio kontrolės, duomenų rinkimo ir platinimo bei bendrų tyrimų srityse. Šis susirinkimas ir tapo vėžio institutų bendradarbiavimo Europoje pradžia. Pirmoji Europos vėžio institutų organizacijos (angl. Organization of European Cancer Institutes, OECI) Generalinė asamblėja įvyko 1980 m. Graikijoje. Jos metu sukurta efektyvaus bendradarbiavimo struktūra, diskutuota apie Europos bendradarbiavimo programos pagrindinius principus.
 
OECI misija yra vienyti Europos Sąjungos vėžio tyrimo ir gydymo institucijas siekiant sukaupti patirties ir kompetencijos, kuri leistų ateityje sukurti ir išlaikyti geriausio onkologinio modelio koncepciją, surasti konkrečius, prieinamus ir realius efektyvios kovos su vėžiu sprendimus bei skatinti platų onkologijos modelių ir sprendimų įgyvendinimą, siekiant pagerinti ES pacientų gyvenimo kokybę. Šiuo metu OECI veikloje dalyvauja 123 nariai, tarp jų ir žinomi Europos daugiaprofiliniai vėžio centrai.
 
Apie OECI akreditaciją
 
OECI akreditacija yra suteikiama tokį ketinimą pareiškusiems Vėžio centrams ar institutams, akreditacijos procedūra vykdoma remiantis OECI akreditacijos standartais. Standartuose aprašomi reikalavimai, kuriuos turi atitikti centro, pretenduojančio į akreditacijos sertifikatą, kokybės sistema ir kas turi būti sutvarkyta, jeigu fiksuojami neatitikimai europiniams standartams. OECI akreditavimo programa yra pagrįsta OECI aukštos kokybės vėžio priežiūros standartais. Jie išversti į du klausimynus – kokybinį ir kiekybinį, siekiant įvertinti esamą vėžio centro kokybę. OECI sertifikatas suteikiamas penkerių metų laikotarpiui.
Atnaujinta 2023-01-27 12:13