Atgal

Apie pasiekimus ir iššūkius įveikiant vėžį paskaitą skaitė imunologas iš Didžiosios Britanijos seras Leszek Borysiewicz

   Geg. 30, 2023

Nacionaliniame vėžio institute gegužės 29 d. viešėjo svečias iš Didžiosios Britanijos įžymus imunologas profesorius seras Leszek Borysiewicz. Didžiojoje prof. Kazimiero Pelčaro salėje profesorius skaitė paskaitą  "Can we ever conquer cancer?" ir atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

Pasak prof. L. Borysiewicz, būdamas imunologas jis laiko save optimistu ir įvardijo konkrečias vėžio lokalizacijas, kur proveržis kovoje su vėžiu yra aiškus, kur išgyvenamumas gydant ankstyvų stadijų vėžį siekia 90 proc. ir daugiau. „Taikant prevencines priemones visiškai realu pasiekti, kad tokios vėžio lokalizacijos kaip gimdos kaklelio vėžys, būtų eliminuotos iš piktybinių navikų sąrašo. Kalbant apie imunoterapiją, šis gydymo būdas duoda gerų rezultatų gydant tam tikras vėžio rūšis, bet jau dabar aišku, kad tai tikrai nebus panacėja. Deja, visiškai neturime gerų žinių gydant kai kurias vėžio rūšis, pavyzdžiui, vieną iš agresyviausių smegenų piktybinių navikų – glioblastomą. Tai jau ateities mokslininkų uždavinys“, – kalbėjo prof. L. Borysiewicz.

Po paskaitos lektorius atsakė į auditorijos pateiktus klausimus, dovanojo Balstogės universiteto išleistą knygą „Ne tik apie mokslą. Pokalbiai su profesoriumi seru Leszek Borysiewicz“ ir kiekvienam pageidavusiam knygoje užrašė savo palinkėjimus.

"Gražus Jūsų instituto pastatas, gražiai sutvarkyti skyriai, kabo puikūs tapybos darbai. Ir aš turiu nuo seno pamėgtą hobį – didelę dalį laisvalaikio skiriu tapybai. Mano žmona iš pradžių nebuvo labai patenkinta, ypač per mūsų atostogas, bet dabar ji tą laiką, kai aš tapau, skiria skaitymui " – pasakė šypsodamasis prof. L. Borysiewicz po trumpos ekskursijos po NVI. 

Prof. Leszek Borysiewicz paskaitą inicijavo Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos lenkų medikų draugija. Renginyje dalyvavo Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Konstanty Radziwiłł ir ambasados pirmoji sekretorė - konsulė ponia Irmina Szmalec.

Svečiai, lydimi Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus dr. Ernesto Janulionio, lankėsi Diagnostinės ir intervencinės radiologijos bei Išorinės spindulinės terapijos skyriuose.

Apie profesorių serą Leszek Krzysztof Borysiewicz

Leszek Borysiewicz mokslinė veikla orientuota į virusų, infekcinių ligų ir virusų sukeltų piktybinių navikų imunologiją. Jis yra daugelio knygų šia tema, įskaitant ir temą apie profilaktinius skiepus, bendraautorius ir redaktorius. Leszek Borysiewicz už mokslinius pasiekimus yra gavęs daug apdovanojimų. Jis taip pat yra Wellcome Trust pirmininkas, Cancer Research UK valdybos narys, Medicinos mokslų akademijos įkūrėjas ir MRC kamieninių ląstelių patarėjų grupės pirmininkas. 2010 m. jam suteiktas Šefildo universiteto garbės daktaro vardas. Jis taip pat yra vienas iš „The Learned Society of Wales“ įkūrėjų.

Leszek Krzysztof ​​Borysiewicz gimė Kardife. Jo tėvai, imigrantai lenkai, apsigyveno Didžiojoje Britanijoje po Antrojo pasaulinio karo. L.Borysiewicz studijavo mediciną Velso medicinos akademijoje, kur įgijo ir daktaro laipsnį. Jo profesinė karjera iš pradžių buvo siejama su akademine medicina Kembridžo universitete, vėliau jis užėmė konsultanto pareigas Hammersmith ligoninėje. Po to jis vadovavo Velso universiteto medicinos skyriui, vėliau dirbo Londono imperatoriškajame koledže, kur buvo paskirtas prorektoriumi, atsakingu už akademinį ir mokslinį planavimą. 2007 m. rugsėjį jis pakeitė Coliną Blakemore'ą Medicinos tyrimų tarybos, medicinos mokslo srityje dirbančios institucijos, kurios metinis biudžetas yra apie 500 mln., vadovo pozicijoje. 

2018 m. jam suteiktas Balstogės universiteto garbės daktaro vardas, o po metų apdovanotas Lenkijos Respublikos ordino „Už nuopelnus“ Didžiuoju kryžiumi.

Atnaujinta 2023-05-30 10:52