Minkštųjų audinių sarkoma

Kai gydymas užbaigiamas, svarbu nuolat lankytis pas gydytoją kontrolinėms apžiūroms ir tyrimams. Siekiama, kad jei liga atsinau­jintų, tai būtų pastebėta kuo anksčiau. Be to, kiekvienas gydymo me­todas sukelia ir įvairaus laipsnio šalutinių poveikių. Apsilankymų pas gydytoją metu pacientas gali pasitarti, ką reikia daryti vienu ar kitu atveju.

Ligos atsinaujinimo rizika didžiausia keletą pirmųjų metų po gy­dymo.

Rekomenduojama pirmuosius 2 metus lankytis pas gydytoją kas 3 mėnesius, trečiaisiais ir ketvirtaisiais metais - kas 6 mėnesius, penk­taisiais ir vėliau - 1 kartą per metus. Žinoma, jei išryškėja ligos simp­tomų, į gydytoją reikia kreiptis nedelsiant.

Kiekvieną kartą gydytojas apžiūri pacientą, paskiria atlikti reikia­mus tyrimus: plaučių rentgeninį tyrimą bei krūtinės ląstos KT 1 kartą per metus, operacijos srities, sritinių limfmazgių ultragarsinį tyrimą ar magnetinio rezonanso tyrimą, jei įtariamas naviko recidyvas, kitus tyrimus, jei yra indikacijų.

Paprastai paciento sveikatą stebi šeimos gydytojas, kai yra reika­las, jis siunčia pacientą konsultuoti kitiems specialistams.


Atnaujinta 2019-11-18 14:08