Onkologinės radioterapijos skyrius

Skyriuje onkologinėmis ligomis sergantys pacientai gydomi naudojant atviruosius ir uždaruosius radioaktyviųjų medžiagų šaltinius.

Įvairių lokalizacijų vėžiui gydyti taikomos sudėtingos ir efektyvios išorinės spindulinės terapijos metodikos, atliekamas chemospindulinis navikų gydymas kartu derinant radioterapiją su chemoterapija.

2007 m bendradarbiaujant su Vilniaus greitosios pagalbos ligoninės neurochirurgijos skyriumi įdiegta intraoperacinės galvos smegenų brachiterapijos metodika.

2008 m. balandžio mėnesį į klinikinę praktiką įdiegta ankstyvųjų prostatos vėžio stadijų brachiterapijos, naudojant žemos dozės galios (LDR) radioaktyviojo jodo 125J sėklas, metodika.

2009 metais įdiegta dar vieną prostatos vėžio brachiterapijos metodika naudojant aukštos dozės galios (HDR) radioaktyvųjį iridį 192Ir. Ši metodika leidžia kokybiškai gydyti ne tik ankstyvųjų stadijų bet ir labiau vietiškai išplitusį prostatos vėžį. Šis metodas gali būti derinamas su 3D išorine spindulinės terapija.

Tikimasi, kad naujos metodikos ženkliai pagerins įvairių organų piktybinių navikų gydymo rezultatus.Atnaujinta 2018-04-08 11:20