Smegenų vėžys

Pirminiai smegenų navikai

Tai navikai, kilę iš smegenų audinio, o ne kurių nors vidaus organų vėžio metastazės smegenyse.

Sąlyginai smegenų navikai skirstomi j gerybinius ir piktybinius.

Nors smegenų navikai retai metastazuoja į kitus kūno organus ir sritis, dauguma jų gali plisti pačiose smegenyse. Netgi vadinamieji gerybiniai smegenų navikai kad ir palengva didėdami gali spausdami labai ir net lemtingai pažeisti sveikas smegenų sritis. Taigi, būdami gerybiniai, jie savo elgesiu gali sukelti sunkių sveikatos sutrikimų kaip ir piktybiniai. Jei gerybinis smegenų navikas sėkmingai pašalinamas, jokių kitų sveikatos problemų, susijusių su šiuo naviku, nebelieka. Tačiau kartais būna sunku chirurginiu būdu pašalinti naviką dėl nepatogios operuoti jo vietos smegenyse ar bijant pažeisti sveikas smegenis. Tuomet kaip gydymo būdas gali būti taikoma radioterapija.

Svarbiausia, kalbant apie smegenų navikų gerybiškumą ir piktybiškumą, ligos eiga ir prognozė, susijusi su tuo, kaip greitai navikas didėja ir plinta pačiose smegenyse ir ar jis gali būti visiškai pašalintas.

Žemiau bus kalbama apie smegenų navikų laipsnius, nuo kurių priklauso naviko piktybiškumas, t. y., kaip greitai navikas auga.Atnaujinta 2018-03-19 10:58