Minkštųjų audinių sarkoma

Kai greitai augantis navikas atsiranda kojų ar rankų srityse, daugu­ma žmonių juos pastebi, apčiuopia patys. Kartais navikai būna skaus­mingi, bet dažniausiai ne. Daugiau nei pusė visų minkštųjų audinių sarkomų pasitaiko kojų ir rankų minkštuosiuose audiniuose.

Kai sarkoma auga užpilvyje, simptomai panašūs į kitų pilvo ligų simptomus. Kartais užpilvio sarkoma yra pilvo skausmų, žarnų ne­praeinamumo, kraujavimo iš virškinamojo trakto priežastis. Užpilvio sarkoma kartais užauga gana didelės apimties, kol pajuntami simp­tomai. Užpilvio sarkomos sudaro apie 20 procentų visų minkštųjų audinių sarkomų.

Apie 10 procentų visų sarkomų pasitaiko krūtinės ląstos ir pilvo išorinės pusės audiniuose, apie 10 procentų galvos ir kaklo minkštuo­siuose audiniuose.

Reikia nedelsiant pasirodyti gydytojui, jei:

  • Pastebėjote ar apčiuopėte naviką bet kurioje kūno vietoje
  • Smarkėja pilvo skausmai
  • Vemiate ar pastebėjote kraujo išmatose
  • Pastebėjote juodos ar deguto spalvos išmatas (jei kraujuoja iš skrandžio ar plonųjų žarnų, išmatose būna ne raudonos spalvos kraujo, bet pakitusio, t. y. tamsios spalvos).
Kadangi simptomų dažnai nebūna, kol liga neišplinta, tik apie 50 procentų minkštųjų audinių sarkomų nustatoma ankstyvųjų stadijų.


Atnaujinta 2019-11-18 14:21