Skrandžio vėžys

Ligos stadijos, t. y. išplitimo nustatymas labai svarbus parenkant gydymą.
I A stadija – vėžys infiltravęs tik gleivinę ar gleivinę ir pogleivį, neperžengia šių ribų.
I B stadija – vėžys per gleivinę ir pogleivį prasiskverbęs į raumeninį sluoksnį, arba pirminis vėžio židinys infiltravęs tik gleivinę, bet pažeidęs iki 6 arčiausiai pirminio vėžio židinio esančių limfmazgių.
II stadija – vėžys infiltravęs gleivinę, pogleivį ir pažeidęs 7–15 artimiausių limfmazgų, arba vėžys prasiskverbęs į raumeninį sluoksnį ir pažeidęs 6 artimiausius limfmazgius, arba iš gleivinės prasiskverbęs į išorinį serozinį skrandžio sienelės sluoksnį.
III A stadija – vėžys prasiskverbęs į raumeninį sienelės sluioksnį ir pažeidęs 7–15 artimiausių limfmazgių, arba prasiskverbęs į serozinį sluoksnį ir pažeidęs iki 6 artimiausių limfmazgių, arba prasiskverbęs per visus sienelės sluoksnius ir pažeidęs greta esantį organą.
III B stadija – vėžys prasiskverbęs į serozinį sluoksnį ir pažeidęs 7–15 artimiausių limfmazgių.
IV stadija – vėžys į prasiskverbęs per visus sienelės sluoksnius ir pažeidęs greta esantį organą bei nuo 1 iki 15 ir daugiau limfmazgių, arba vėžys infiltravęs tik gleivinę ar ir pogleivį ir raumeninį sluoksnį, bet pažeidęs daugiau, nei 15 limfmazgių, arba yra vėžio metastazių kituose, tolimuose nuo pirminio židinio organuose (metastazinis skrandžio vėžys).
Ligos atsinaujinimas po gydymo vadinamas skrandžio vėžio atkryčiu.
 
Ląstelių diferenciacija
Apie skrandžio vėžio agresyvumą galimą spręsti iš vėžio ląstelių diferenciacijos laipsnio. Vėžio diferenciacijos laipsnį nustato patologas, kai mikroskopu tiria naviko biopsinės medžiagos ląsteles.
Piktybinių ląstelių diferenciacijos laipsnis parodo, kiek jos pakitusios, palyginti su ląstelėmis, iš kurių išsivystė. Kuo vėžio ląstelės struktūra artimesnė sveikosios struktūrai, t. y. geriau diferencijuota, tuo ji mažiau piktybiška, lėčiau auga navikas, lėčiau metastazuoja, ligos eiga švelnesnė. Kuo vėžio ląstelės struktūra labiau pakitusi, nutolusi nuo sveikos ląstelės, t. y. mažiau diferencijuota, tuo ligos eiga agresyvesnė.
Aukšto laipsnio, t.y. geros diferenciacijos navikas žymimas simboliu G1, vidutinės G2, žemo laipsnio, t. y. mažos diferencijacijos – G3–4.


Atnaujinta 2022-06-15 08:02