Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

Skyriuje taikomi šie medicininės reabilitacijos metodai: gydymas vaistais, fizioterapija, kineziterapija, fitoterapija, psichoterapija, socialinė reabilitacija, gydymas natūraliais klimato ir gamtos veiksniais ir kt. Kokias procedūras ir kada skirti, nustato skyriuje dirbantys gydytojai reabilitologai, psichiatrai.

Atliekamos šios fizioterapinės procedūros: amplipulsas, interferencinės srovės, magnetoterapija, ultragarso terapija, vakuuminis pneumatinis masažas, lazerio terapija, masažas. Procedūros atliekamos naujausios kartos aparatais.

Skyriuje veikia Fitoterapijos laboratorija, kur, siekiant pagerinti organizmo imunines savybes, gaminami ir onkologiniams pacientams skiriami įvairūs augalinės kilmės vaistažolių mišiniai bei jų ištraukos; teikiamos konsultacijos ir rekomendacijos apie vaisių, daržovių, maisto papildų, bičių produktų ir t.t. vartojimą.

Dažną pacientą žinia apie jo ligą užklumpa staiga, psichologiškai nespėjus tam pasiruošti. Skyriuje dirba psichiatrai ir psichologai, padedantys sergantiesiems įveikti ligos sukeltas psichologines problemas.

Skyriuje dirbantis socialinis darbuotojas informuoja, konsultuoja pacientus ir jų šeimos narius apie galimybę apsirūpinti ortopediniais gaminiais bei protezais, apie darbingumo lygio nustatymo tvarką, galiojančias socialines garantijas bei lengvatas. Jis konsultuoja ir kitais klausimais, susijusiais su socialinėmis problemomis, taip pat tarpininkauja tarp paciento ir įvairių institucijų, galinčių suteikti reikiamą pagalbą, padeda ruošti ir tvarkyti dokumentus.

 

 Atnaujinta 2018-12-27 12:03