Atgal

Prostatos vėžio kompetencijos centras

2017 metais Europos urologų asociacija (EAU) ir Europos urologų taryba (EBU) seniausiam specializuotam Onkourologijos skyriui Lietuvoje suteikė Kompetencijos centro prostatos vėžiui gydyti sertifikatą. EAU Kompetencijos centro sertifikatu yra pripažįstama, kad Nacionalinio vėžio instituto (NVI) Onkourologijos skyrius kaip prostatos vėžio srityje dirbantis centras yra aukščiausios kompetencijos centras, praktikuojantis tarpdisciplininį požiūrį, turintis pakankamą pacientų srautą, aprūpintas modernia diagnostikos aparatūra, įskaitant ir šiuolaikinius genetinius tyrimus, atliekantis šiuolaikinį prostatos vėžio gydymą.

Šiuo metu Kompetencijos centrų tinkle yra apie 50 akredituotų įstaigų. Tai daugiausia Vakarų Europos šalių centrai. Rytų Europoje Kompetencijos centrai dirba Lenkijoje ir Vengrijoje. NVI prostatos vėžio kompetencijos centras atveria duris tiek tarptautiniam bendradarbiavimui, tiek tarptautinei rezidentūrai. Kad Nacionalinio vėžio instituto (NVI) Onkourologijos skyrius, kuriam suteiktas šis sertifikatas, yra pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje – daugelio metų įdirbis, sukaupta didžiulė klinikinė praktinė patirtis, suburtas profesionalų kolektyvas. NVI Onkourologijos skyrius dirba ir gilinasi į savo sritį jau bene 4 dešimtmečius. Šiandien atliekamos visos Lietuvoje prieinamos prostatos vėžio diagnostikos, gydymo procedūros, kasdien vyksta multidisciplininiai aptarimai, kurių metu kiekvieno paciento gydymo taktika nustatoma kartu su kitais specialistais – radioterapeutais, chemoterapeutais, radiologais, patologais. Įstaigoje vykdomi moksliniai tyrimai, pacientai turi galimybę dalyvauti klinikiniuose tyrimuose, kur jiems skiriamas naujausias medikamentinis gydymas. Centro siekis yra teikti pacientams aukščiausios kokybės paslaugas, kad pacientų gydymas būtų individualizuotas.

NVI prostatos vėžio kompetencijos centras Nacionaliniame vėžio institute organizuoja mokslinę praktinę konferenciją – „Lokalaus ir pažengusio (oligometastatinio ir metastatinio) prostatos vėžio diagnostika ir gydymas“.  Šio projekto tikslas pagerinti gydytojų teorines ir praktines žinias bei įgūdžius gydant prostatos vėžiu sergančius pacientus. Ypatingas dėmesys teikiamas darbui multidisciplininėje komandoje dalyvaujant gydytojams onkologams, radiologams, urologams. Šios konferencijos metu įgytos žinios leis gydytojams geriau pritaikyti teorines ir praktines žinias gydant PV sergančius pacientus. Šis projektas apima lokalaus ir išplitusio prostatos vėžio diagnostikos ir gydymo naujausių gairių pristatymą, klinikinių įgūdžių lavinimą ir komandinio darbo gerinimą. Konferencijos tikslinė grupė: gydytojai urologai, radiologai, onkologai – radioterapeutai, onkologai – chemoterapeutai, ir kitas medicininis personalas dirbantis onkourologijos srityje.

2021 metais – EBU centras sertifikuotas naujai ir patvirtintas EBU host centro (priimančiojo) statusas. Šiuo metu šį patvirtinimą turi 13 Europos žinomiausių urologijos klinikų, gydančių prostatos vėžį. Šis sertifikatas suteikia galimybę rengti ne tik EBU konferencijas, bet priimti stažuotis ir atlikti rezidentūrą tarptautiniu mastu.

Prostatos vėžio kompetencijos centrui vadovauja gydytojas urologas (onkologas) dr. Albertas Ulys.


2021 metų EBU mokymų medžiaga

 

 

 

       

     

2022 metų EBU mokymų medžiaga -2 d.: Diagnostics and treatment of localized prostate cancer
2022 metų mokymų medžiaga - 3 d.: Diagnosis and treatment of oligometastatic and metastatic prostate cancerAtnaujinta 2023-01-16 15:36