Vakar įvykusioje nuotolinėje konferencijoje “Conquering cancer - mission possible: coordination of actions in Baltic States” dalyvavę trijų Baltijos šalių ekspertai aptarė nacionalinius Lietuvos, Latvijos ir Estijos veiksmus ir bendradarbiavimo stiprinimą įgyvendinant ES vėžio srities misiją.
Konferencijoje kalbėjusių autoritetų, ekspertų, įstaigų vadovų lūpose ne kartą nuskambėjo teiginys, jog neatsitiktinai pavadinime vėžio misija įvardijama kaip įmanoma. Be jokios abejonės, tik bendri veiksmai su Baltijos ir kitomis ES šalimis padės pasiekti užsibrėžtus tikslus.
Annika Nowak, Vėžio misijos sekretoriato vadovė pabrėžė, jog sėkmingam vėžio misijos įgyvendinimui būtinas dialogas nacionalinėse valstybėse, taip pat tikimasi dialogo su visomis suinteresuotomis šalimis.
Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai detaliai pristatė Lietuvos vėžio profilaktikos ir kontrolės planą ir jo pokyčius, siejamus su Europos kovos su vėžiu planus.
Prof. Marcis Leja, Europos vėžio tarybos narys, atstovaujantis Latvijos universiteto Klinikinės ir prevencinės medicinos institutą, sveikindamas šio renginio organizatorius pasakė: „Baltijos šalys nedažnai diskutuoja apie tokias problemas kartu, o juk labai naudinga pasikeisti nuomonėmis“.
Prof. Sonata Jarmalaitė, pristatydama pagrindinius Lietuvoje vykdomus vėžio misijos projektus, pasakė: "Klinikoje taikomi mokslo pasiekimai padeda gerinti vėžio kontrolės rodiklius, išsaugoti gyvybes. Mokslo pasiekimus prie klinikų priartina mokslui patraukli ekosistema, besikurianti greta klinikų. Šiuo metu Lietuva vykdo nacionalinio biobanko kūrimo projektą, kartu su europine >1MG iniciatyva kuria medicinos genomikos infrastruktūrą. Akivaizdu, jog bendradarbiaujant mokslui ir klinikai laimi pacientas, nes jį greičiau pasiekia inovatyvus gydymas, vėžio diagnostikos naujienos", – kalbėjo prof. S. Jarmalaitė.
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos direktorė Neringa Čiakienė pristatė organizacijos veiklą ugdant visuomenės supratimą apie vėžio prevencijos ir ankstyvosios diagnostikos svarbą bei edukuojant onkologinius pacientus, kaip išvengti ligos atkryčio. "Iš svarbesnių Lietuvos problemų norėčiau išskirti keletą: neefektyviai veikiančios vėžio prevencijos programos, didelis dėl Covid pandemijos vis dar nediagnozuotų vėžio atvejų skaičius, nepakankamas valdžios institucijų dėmesys vėžio profilaktikai ir tai, kad nevyriausybinių organizacijų veiklos dėl vėžio prevencijos vykdomos dažniausiai tik pačių iniciatyva ir ištekliais", – pasakė N. Čiakienė.
Pasisakymo pabaigoje POLA direktorė Neringa Čiakienė išreiškė viltį, kad ši konferencija paskatins ir Lietuvos institucijas pagaliau skirti laiko ir dėmesio atnaujintos nacionalinės kovos su vėžiu programos parengimui.
Konferenciją organizavo Lietuvos mokslo tarybos nacionaliniai kontaktiniai asmenys, Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių biuras Briuselyje LINO, Estijos mokslo ir inovacijų ryšių biuras bei Latvijos mokslo ir inovacijų ryšių biuras Briuselyje, Estijos bei Latvijos nacionaliniai kontaktiniai asmenys.
Organizatoriai padėkojo konferencijos dalyviams už sutikimą dalyvauti renginyje ir jame kalbėti. „Europos Komisija įvertino mūsų renginį, jis yra pridėtas jų puslapyje, skirtame vėžio misijai prie renginių. Tai jau yra renginio įvertinimas, nes Komisija ir siekia, kad misijos būtų įgyvendinamos bendradarbiaujant. Labai džiaugiamės, kad įvyko pasikeitimas nuomonėmis ir tikimės, kad vyks tolesnis dialogas, kurį dirbdami drauge užmezgėme tiek nacionaliniu, Baltijos šalių bei europiniu lygmeniu. Mes, sveikatos NCP ir LINO biuras Briuselyje, esame pasirengę jums padėti įgyvendinti vėžio misijos tikslus ir uždavinius“, – rašoma jų laiške.
Viešoji įstaiga
NACIONALINIS VĖŽIO INSTITUTAS
Įmonės kodas: 111959420
P. Baublio g. 3b, LT-08406, Vilnius
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
El. paštas: infonvi.lt
___________________________
Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės
Santaros klinikų filialas
NACIONALINIS VĖŽIO CENTRAS
Įmonės kodas: 307053706
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
El. paštas: infonvc.santa.lt (juridiniams asmenims)
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
El. paštas: pagalbanvc.santa.lt
___________________________
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |