Nacionalinio vėžio instituto operacinėse pradėjo dirbti naujos kartos tracheolaringinė aukšto dažnio ventiliacijos sistema, naudojama atliekant endobronchines tracheolaringines operacijas dėl vėžio. Ji įsigyta už ES lėšas pagal projektą „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimas Nacionaliniame vėžio institute, diegiant inovatyvias technologijas“.
Tai unikali, inovatyvi, Lietuvoje kol kas vienintelė laringotracheobronchinė sistema, užtikrinanti aukšto dažnio plaučių ventiliaciją ir leidžianti atsisakyti įprastinės plaučių ventiliacijos. Sistema leis saugiau ir patikimiau atlikti endolaringines, endotrachėjines bei atviras bronchų operacijas, trachėjos ir stemplės operacijas, gydyti ligonius, kuriems yra sunki kvėpavimo patologija.
„Esame dėkingi sveikatos politikams – Sveikatos apsaugos ministerijai – už suteiktą galimybę įsigyti naujos kartos įrangos rinkinį, kuris leis mums saugiau ir kokybiškiau atlikti įvairias operacijas dėl torakalinės srities vėžio, – sako NVI direktoriaus pavaduotojas klinikai prof. Saulius Cicėnas. – Naujoji įranga ne tik pagerins mūsų darbo kokybę, bet ir užtikrins saugumą tiek pacientui, tiek profesinį užtikrintumą gydytojui anesteziologui bei chirurgui.“
Pasak profesoriaus, šita aukšto dažnio ventiliacijos sistema bus naudojama atliekant gerklų operacijas, trachėjos ir endobronchines operacijas per bronchoskopą, bus naudojama atliekant atviras plaučių operacijas, rezekuojant bronchus, operuojant sunkius su daugeliu gretutinių ligų pacientus. „Sistemą bus galima pritaikyti ir sunkiems pooperaciniams ligoniams, kuriems išsivysto ūmus plaučių nepakankamumas ir deguonies srautas, einantis per šitą aparatą padės jiems lengviau atsigauti, išvengti didelių komplikacijų, – aiškina prof. S. Cicėnas. – Sistema prijungiama prie narkozės aparato, kuris aukštu dažniu įpučia deguonies mišinį į kvėpavimo takus. Tokiu dažniu, kad nereikia ligonio intubuoti – įstumti tracheostominio vamzdelio į trachėją. Užtenka jį įstumti virš gerklų ir paleidus šią srovę vyksta visiškas plaučių aprūpinimas deguonimi ir viso organizmo oksigenacija. Yra vykdomas deguonies įpūtimo ir ištraukimo monitoringas, matuojamas CO2.“
Naudojant naująją aukšto dažnio ventiliaciją bus galima operuoti ligonius, kuriems yra gerklų stenozė, nesunkiai atlikti visas endobronchines operacijas, rezekcijas, įvairius trachėjos ir bronchų stentavimus, navikų rezekcijas, abliacijas įvairiais energijos šaltiniais. „Labai svarbu, kad turime galimybę planuoti operacijas turintiems daug gretutinių ligų pacientams, o tokių šiuo metu yra nemažai“, – sako prof. S. Cicėnas.
Nacionalinis vėžio institutas nuo 2017 m. gruodžio 21 d. pradėjo įgyvendinti ES lėšomis finansuojamą projektą „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimas Nacionaliniame vėžio institute, diegiant inovatyvias technologijas“ pagal priemonę Nr. 08.1.3.-CPVA-V-606 „Onkologinių ligų prevencijos, ankstyvos diagnostikos ir gydymo paslaugų infrastruktūros tobulinimas“. Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis.
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
Įmonės kodas: 111959420
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
Paramos sąskaita: AB SEB bankas
LT85 7044 0600 0616 2336
El. paštas: infonvi.lt (fiziniams asmenims)
administracijanvi.lt (juridiniams asmenims)
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |