Yra 2 pagrindinės sarkomų rūšys – osteosarkoma (kaulų sarkoma), kilusi iš kaulinio audinio, ir minkštųjų audinių sarkomos. Minkštųjų audinių sarkomos vystosi iš minkštųjų audinių, tokių kaip riebalinio, raumeninio, nervinio, jungiamojo audinio, iš kraujagyslių ar giliųjų odos sluoksnių audinių. Šie piktybiniai navikai gali išsivystyti bet kurioje kūno vietoje – liemens, galvos, kaklo srities minkštuosiuose audiniuose, vidaus organuose, užpilvio srityje, bet dažniausiai pasitaiko kojų ir rankų minkštuosiuose audiniuose.
Minkštųjų audinių sarkomos nėra dažnai pasitaikantys piktybiniai navikai. Didžioji visų piktybinių navikų dalis yra epitelinės kilmės – t. y. vėžiai.
Apskritai minkštųjų audinių navikai gali būti gerybiniai ir piktybiniai, kitaip vadinami sarkomomis. Žinoma apie 50 įvairių tipų minkštųjų audinių sarkomų.
Gerybiniai riebalinio audinio navikai
Piktybiniai riebalinio audinio navikai
Yra 2 rūšių raumeninys - lygieji ir skersaruožiai, arba skeleto raumenys. Lygieji raumenys sudaro didžiąją kai kurių vidaus organų masės dalį, pavyzdiui, gimdos ir širdies; jie sudaro kraujagyslių, žarnų, bronchų, šlapimo takų sienelių raumeninį sluoksnį. Lygiųjų raumenų susitraukimai nepriklauso nuo žmogaus valios, o skersaruožių (skeleto) raumenų susitraukimas ar atsipalaidavimas priklauso nuo žmogaus valios. Tai kojų, rankų, sprando, liemens, pilvo, veido ir kiti raumenys.
Gerybiniai raumeninio audinio navikai:
Piktybiniai raumeninio audinio navikai:
Galvos ir stuburo smegenys sudaro centrinę nervų sistemą. Iš centrinės nervų sistemos išėję periferiniai nervai išraizgo visą žmogaus kūną iki pat jo paviršiaus. Jais nerviniai impulsai iš periferijos nukeliauja į centrinę nervų sistemą, o iš jos signalai periferiniais nervais grįžta atgal į periferiją.
Gerybiniai nervinio audinio navikai:
Piktybiniai nervinio audinio navikai:
Mūsų sąnariai apsupti tampraus sinovijinio (jungiamojo audinio rūšis) audinio kapsulės. Kapsulė gamina sąnarį sutepantį skystį, kad sąnarys galėtų lengvai judėti. Sąnarių navikai gali vystytis iš sinoviji-nio kapsulės audinio.
Gerybiniai sąnario kapsulės audinio navikai Mazginis tenosinovitas - gerybinis navikas, dažniau pasitaiko moterims rankų sąnariuose.
Piktybiniai sąnario kapsulės audinio navikai Sinovijinė sarkoma - dažniau pasitaiko kelio sąnaryje ir kulkšnyje. Kiek retesnės peties ir klubo sinovijinės sarkomos. Ši sarkoma dažnesnė vaikams ir jauno amžiaus žmonėms.Gerybiniai kraujagyslių navikai:
Pereinamojo tipo kraujagyslių navikai:
Piktybiniai kraujagyslių navikai:
Gerybiniai sausgyslių audinio navikai Tai fibromos, elastofibromos, paviršinė fibromatozė, fibrozinės histiocitomos.
Pereinamojo tipo sausgyslių audinio navikai Fibromatozė - tai navikas, turintis ir fibrosarkomos, ir gerybinių navikų, tokių kaip fibroma ar paviršinė fibromatozė, savybių. Vystosi, didėja iš lėto. Šie navikai dar vadinami desmoidiniais navikais. Jie neplinta į atokias organizmo sritis, bet sudaro problemų, kartais lemiamų, įaugdami į gretimus audinius. Yra nuomonė, kad tai yra neagresyvi fibrosarkoma, kita - kad tai savitas sausgyslių audinio navikas. Kai kurie hormonai, ypač estrogenai, skatina šių navikų augimą. Vaistai antiestrogenai kartais naudojami šiems navikams gydyti, kai jų negalima pašalinti chirurginiu būdu.
Dermatofibrosarkoma protuberans (DFSP)-lėtai augantis minkštųjų audinių navikas, išsivystantis iš po oda esančio sausgyslinio audinio, dažniausiai liemens ar galūnių srityje. Šis navikas retai metastazuoja, bet kartais įauga į gretimus audinius. Dažniau serga jauno amžiaus žmonės.
Piktybiniai sausgyslių audinio navikai
Fibrosarkoma – piktybinis navikas. Dažniau serga 20-60 metų amžiaus žmonės, bet pasitaiko ir kitokio amžiaus žmonėms – seniems ir vaikams. Navikas išsivysto kojų, rankų, liemens srityje.Paprastai, tiriant naviko audinį mikroskopu, aptinkama panašumų tarp minkštųjų audinių sarkomos ir audinio, iš kurio jis išsivystė. Tačiau yra tokių sarkomų, kur negalima nustatyti, iš kokio audinio ji išsivystė.
Gerybiniai neaiškios kilmės navikai:
Piktybiniai neaiškios kilmės navikai:
Registracija ir informacija:
+370 5 278 6711
Santariškių g. 1, LT-08406, Vilnius
Įmonės kodas: 111959420
PVM mokėtojo kodas: LT119594219
Paramos sąskaita: AB SEB bankas
LT85 7044 0600 0616 2336
El. paštas: infonvi.lt (fiziniams asmenims)
administracijanvi.lt (juridiniams asmenims)
Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Šie slapukai skirti rinkti statistiką ir tobulinti svetainės veikimą bei parinkti tik Jums skirtą reklamą.
Jei Jūs sutinkate su šiems tikslams naudojamais slapukai, spauskite "sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Užklausos formos veikimui naudojame Google Recaptcha, kuris padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |